Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’un tecrübeli orta saha oyuncusu Murat Yıldırım, bu süreci hep beraber atlatacaklarına inandığını belirtti.

Hayatta hiçbir şeyin öncesinden tahmin edilemeyeceğini belirten Murat, “Daha bir kaç gün öncesine kadar ne planlarımız, ne fikirlerimiz, ne beklentilerimiz vardı hayata dair. Fakat şimdi dünya olarak bir acil durumla karşı karşıyayız. Elbet ki kaybı sadece Tanrı bilir. Nereden bilebilirsin ki böyle bir durum yaşanacağını. Doğal olarak bizim işimiz futbol, sadece şimdi futbol konuşacak bir süreç değil. Lig oynanır mı, ertelenir mi açıkçası kimsenin umurunda bulunduğunu sanmıyorum. Umurunda olanları da anlamakta zorlanıyorum. Her insanın aklında sağlığı, ailesi ve ülkesi olmalı diye düşünüyorum. Ilk olarak şu süreci bir atlatalım gerisi kolay. Elbet ki biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakalım vakit neyi gösterecek hep beraber göreceğiz” dedi.

“Türkiye sayılı ülkeler içinde”

Ülkesinin bu süreçte insan odaklı, güzel işlere imza attığını da belirten Murat, “Türkiye’nin hakikaten sayılı ülkeler içinde yer aldığına inanıyorum. Tıp anlamında bakılmış olduğu vakit ben Türkiye’nin hakikaten sayılı ülkeler içinde yer aldığına inanıyorum. Bizim devletimizde olan doktorlar, hastaneler birçok ülkenin önünde. Sıhhat sistemimiz iyi durumda ve iyi gidiyor. İnşallah minimum hasarla bu süreci atlatırız. Uyarılara dikkat etmeliyiz. Bir süre daha evimizde kalmış olarak, ailemizle bu süreci beraber atlama şuuru ortaya koymalıyız” diye konuştu.

Murat bireysel antrenmanlarının da devam ettiğini kaydederek şunları söylemiş oldu: “

“Ekip halinde yapılmayan antrenman sizi ne kadar hazır meblağ düşünmek lazım. Kulüpten ayrılmadan ilkin bir toplantı yaparak kulüple ve evde bireysel idman programlarımız dağıtıldı. Şuan çoğumuz çalışıyoruz. Doğal olarak bu işin ufak bir parçası. Yeniden başlanırsa nasıl olacak şuan muamma. İşin hazırlık ve ruhsal kısmı var. Bana gore şuan söylenmesi ihtiyaç duyulan tek şey ‘Tanrı ülkemizi ve dünyamızı felaketlerden korusun’ olmalı” diye konuştu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz