Milli eskrimci antrenmanlarını evinin balkonunda yapıyor

Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinde yaşayan Semih Akküncü (15), corona virüs önlemleri kapsamında evinden dışarı çıkmıyor. 5 yıl ilkin başladığı eskrim yardımıyla ulusal ve internasyonal turnuvalara katılma imkanı gören Akküncü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Eskrim Spor Kulübü oyuncusu olarak müsabakalara katılıyor.

Corona virüs sebebiyle spor salonlarının kapandığını hatırlatan Akküncü, antrenmanlarını evinin balkonunda sürdürmek zorunda kaldığını belirtti.

Akküncü, “Ben bu spora 5 yıl ilkin başladım ve ilk maçımda Alanya’da internasyonal bir turnuvada süper minikler kategorisinde 8’inci oldum. Türkiye şampiyonalarına katıldım ve çeşitli yarışlarda ikinciliklerim var. Önceki yıl Hırvatistan’da Avrupa Şampiyonası vardı ve orada miniklerde Avrupa üçüncüsü oldum. Hedefim ’2020 Dakar Gençlik Olimpiyatları’na katılmak ve tüm gücümle çalışıyorum. Malum, spor salonlarımız kapanmış oldu ve dışarı çıkmak da tehlikeli olduğundan evimin balkonuna ekipmanımı kurdum. Babamla beraber karşıma hedef koydum ve bunun üstünde hareketlerimi kolayca yapıyorum. Çalışmalarını her koşulda sürdürüyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz