Tokyo 2020 Olimpiyatları ne zaman yapılacak? Tokyo 2020'nin adı değişecek mi?

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda son dakika gelişmesi. Olimpiyatların ertelenmesinin gündemde olmadığını belirten IOC Başkanı Thomas Bach ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe, corona virüs salgının tesirini artırmasının peşinden son erteleme fikrine sıcak bakmışlardı. Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Internasyonal Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, oyunların 2021’in yazları gerçekleştirilmesi mevzusunda anlaşmaya varmışlardı.

Dünya Sıhhat Örgütü ile meydana getirilen toplantının peşinden kararını açıklayan IOC, Olimpiyatların 2021 yazından sonraki bir tarihe kalmayacak şekilde ertelendiğini duyurdu. IOC’nin sporcu sağlığına her şeyden oldukca ehemmiyet verdiğinin belirtilmişti.

Küresel salgın sebebiyle ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın yeni zamanı belirlendi. 

Tokyo 2020 Olimpiyatları ne süre yapılacak?

IOC, Internasyonal Paralimpik Komitesi (IPC), Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, Tokyo Kent Hükümeti ve Japonya Hükümeti içinde meydana gelen görüşmede, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Paralimpik Oyunları için yeni tarihler belirlendi. IOC’den meydana getirilen açıklamada, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz – 8 Ağustos 2021 tarihleri içinde, Paralimpik Oyunları’nın ise 24 Ağustos – 5 Eylül 2021 tarihleri içinde düzenleneceği kaydedildi.

Tokyo 2020’nin adı değişecek mi?

2020 Tokyo Olimpiyatları düzenleneceği yere dair herhangi bir değişim olmayacağı ve organizasyonların adının değişmeyeceği açıklanmıştı. Daha ilkin belirtildiği suretiyle organizasyonun adı “Tokyo 2020” olarak duracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz