Spor A.Ş.’den vatandaşlara online eğitim

Vatandaşlara günde 2 kere canlı spor desteği verdiklerini söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, “Tüm dünyayı tesiri altına alan korona virüs ile ülkemiz de ciddi bir savaşım içinde. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. olarak biz de elimizden gelen tüm tedbirleri alıyoruz bu kapsamda. 26 Mart tarihinden itibaren biz evden insanlarımıza spor yaptırmaya başladık. Daha öncesinden aldığımız bir kararla da tesislerimizde spor meydana getiren 12 bin üyemizin üyeliklerini dondurduk hiçbir hak kaybı yaşanmasın ve toplumsal mesafeyi korusunlar diye. Artık evlerinden spor yapma imkanı sunuyoruz kendilerine. Burada da hafta içi her gün sabah saat 10.00 ile 11.00 arası, akşam üstü de 18.00 ile 19.00 içinde canlı spor desteği veriyoruz. Hem bakanlığımızın hem öteki idarelerimizin yapmış olduğu açıklamaları yakinen takip ederek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. olarak, tüm tedbirlerimizi imkanlarımız ölçüsünde sağlıyoruz aslına bakarsanız. Tesislerimizin tamamını dezenfekte etmiş durumdayız. İnşallah en kısa sürede bu olayların üstesinden gelip, üyelerimizle yeniden buluşmayı bekliyoruz” dedi.

Somtaş, canlı yayınlardan sonrasında da videoları web ortamına yükleyerek izlenmesini sağladıklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yaptığımız canlı yayınlarda 1 adam ve 1 hanım olmak suretiyle 2 eğitmenimizle biz 1 saat süresince takipçilerimize spor eğitimini veriyoruz. Toplumsal medya hesaplarımızdan canlı olarak takip edebiliyorlar ve canlı gösterim bittikten sonrasında da bu videolarımızın tamamının izlenebileceği bir platforma yüklüyoruz ve yurttaşlarımızın buradan erişimini sağlıyoruz. Her gün televizyonlar ve öteki toplumsal mecraların tamamında duyurular yapılıyor. Ikimiz de seanslarımızdan ilkin aslına bakarsanız yurttaşlarımıza anlatıyoruz bu durumu. Lütfen evde kalsınlar. Biz bağışıklıklarını kuvvetli tutmak ve evde hareketsiz kalmamaları adına aslına bakarsanız buradan spor eğitimi desteğini veriyoruz. Yurttaşlarımız lütfen evde kalsınlar.”

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz