Selin Eyüpoğlu: Hayalim olan olimpiyat için çalışmalarıma evde devam ediyorum

Genç yaşına karşın Avrupa 2’nciliği bulunan ve internasyonal düzeyde derecelere imza atan 17 yaşındaki sporcu, hususi beslenme programı ve antrenmanları dahilinde kondisyonunu koruyor. Koronavirüs salgını ile ilgili olarak tedbirler kapsamında ‘Evde kal’ çağrısı icra eden genç sporcu, “Dünyaya yayılan ve devletimizde de görülen koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için çoğumuz evlerimizde kalmalıyız. Bu yüzden ben de antrenmanlarıma evde devam ediyorum. Ihmal etmeyin yaşam eve sığar, her insana sıhhatli günler temenni ediyorum” dedi.

Çağdaş pentatlonun 5 branştan oluştuğunu ve oldukça sıkıntılı bir spor dalı olduğuna işaret eden Selin Eyüpoğlu, “Yüzme, koşu, atış, eskrim ve binicilikten oluşuyor. Her branş için değişik antrenörlerle çalışıyorum. Okul zamanı günde minimum iki antrenman yapıyorum, okullar dinlence olduğunda ise bu sayı günde 4-5 antrenmana çıkıyor” diye konuştu.

Koronavirüs salgınının yurtdışındaki yarışları da etkilediğinin altını çizen genç sporcu, “Bu yıl 2 yarışmam, koronavirüs salgını sebebiyle iptal oldu. Bu yıl yarışmalar iptal olsa da, gelecek yıl için ve bilhassa hayalim olan olimpiyatlar için çalışmaya devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz