Milli badmintoncu Neslihan Yiğit: Devletimizin çağrısına kulak asıp evlerimizde kalalım

Ulusal badmintoncu Neslihan Yiğit, coronavirüs salgınına karşı kurallara uyulması çağrısında bulunarak, “Bu süreci bir an ilkin durdurmak istiyorsak, devletimizin çağrısına kulak asıp evlerimizde kalmak zorundayız” dedi. Genç sporcu, ek olarak, coronavirüse karşı toplumsal medya üstünden yeni bir ‘challenge’ da başlattı.

Badmintonda 2012 Londra Olimpiyatları’na katılarak Türk spor tarihinde ilki başaran Neslihan Yiğit, koronavirüs salgını sebebiyle çalışmalarını evinde sürdürüyor. Japonya’nın başkenti Tokyo’da bu yaz düzenlenmesi planlanan sadece koronavirüs engeli dolayısıyla gelecek yıla ertelenen olimpiyatlarda da ülkemizi temsil edecek olan 26 yaşındaki ulusal sporcu, Demirören Haber Ajansı (DHA) vesilesiyle Türkiye’ye seslenerek ‘Evde kal’ çağrısında bulunmuş oldu.

“SEVDİKLERİNİZİ RİSKE ATMAK İSTEMİYORSANIZ, LÜTFEN EVDE KALIN”

Kurallara uyulması icap ettiğini vurgulayan Neslihan Yiğit, “Ülkemizdeki koronavirüs salgını her geçen gün daha çok artmakta ve daha çok can kaybı yaşamaktayız. Hepimiz bu süreci bir an ilkin durdurmak istiyorsak, devletimizin çağrısına kulak asıp evlerimizde kalmak zorundayız. Sizler de sevdiklerinizin hayatlarını riske atmak istemiyorsanız, lütfen evlerinizde kalınca” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, genç badmintoncu, corona virüs salgınına karşı toplumsal medya üstünden yeni bir ‘challenge’ da başlattı. Tüm arkadaşlarının güzel bir savaşım içinde bulunduğunu dile getiren Neslihan Yiğit, hela kağıdı rulolarını üst üste koyup üstünden atladı. Yiğit’in başlatmış olduğu akıma sporcular yoğun ilgi gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz