Kırkpınar başpehlivanlarından “Evde kal Türkiye” çağrısı

Kırkpınar başpehlivanları ve cazgırları, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan “Evde kal Türkiye” çağrısına yayımladıkları videolarla destek verdi.

Başpehlivanlardan Ali Gürbüz, videolu mesajında, “Dünya genelinde küresel mesele oluşturan corona virüsten korunmak için evlerimizden çıkmayalım. Sıhhat Bakanlığımızın yayımladığı kurallara uyalım. Evde kal Türkiyem.” ifadelerini kullandı.

Orhan Okulu, “Corona virüsle mücadelede devletimizin, Sıhhat Bakanlığımızın tedbirlerine uyalım. Sporumuzu evimizde yapalım. Evde kal Türkiye.” çağrısında bulunmuş oldu.

İsmail Balaban ise Türkiye’nin de corona virüsle savaşım ettiğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Devletimiz ve Bakanlığımız bu anlamda tedbirler almaktadır. Lütfen ikazları ve tedbirleri dikkate alalım. Mecburi olmadıkça evlerimizden çıkmayalım, kalabalık ortamlardan uzak duralım. Ben de antrenmanlarımı ev ortamında yapabildiğim egzersizlerle devam ettiriyorum. İnşallah bu sıkıntılı süreci hep birlikte aşacağız. Güvenli, rahat ve mutlu yarınlar için evde kal Türkiye.”

Kırkpınar başcazgırı Şükrü Kayabaş, “Güzel ülkemin güzel insanları, tüm dünyada olduğu benzer biçimde ülkemiz de koronavirüs tehdidi altında. Devlet ve millet olarak inşallah en kısa zamanda bu virüsü yeneceğiz. Yeter ki ilgili makamların talimatlarına uyalım. Genç yaşlı demeden bu hastalık hepimize bulaşabilir. Bunun tek önlemi evimizden çıkmamaktır. Devletimiz güçlüdür, tüm tedbirleri almışlardır. Ben de evdeyim, bunun için evde kal Türkiye.” diye konuştu.

“Pele Mehmet” lakabıyla malum Kırkpınar başcazgırı Mehmet Tura da şunları kaydetti:

“Zor günlerden geçiyoruz. Tanrı’ın izniyle devletimiz ve milletimizle bu virüs denen illetin üstesinden geleceğiz. Tüm talimatlara uyalım, ’Evde kalalım Türkiyem.’ Hay Allah İllallah Muhammedün Resulullah, bu virüs denen belayla tüm sağlıkçılarımıza mücadelelerinde dualarla diyelim maşallah. Tanrı derman versin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz