Mehmet Muharrem Kasapoğlu: İnşallah bu süreci atlatacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ile beraber toplumsal medya üstünden gösterilen “Eşit Ağırlık” programına konuk oldu.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Türkiye bu süreci fazlaca ciddi bir halde denetim ediyor. İnşallah bu süreci fazlaca kuvvetli bir halde atlatacağız. Bu tehlikeli sonuç süreci bu şekilde iyi bir halde yürütmek bizi mutlu ediyor. Karantina sebebiyle yurtlarda kalanlardan aldığımız güzel mesajlar bizi fazlaca mutlu ediyor. Yurtta kalan öğrencilerin yataklarını, karantinadaki vatandaşlara bırakması bu milletin ne kadar asil bulunduğunu gösteriyor. İnşallah bu süreç bittikten sonrasında yurtlarımızı yine öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Bu süreci okumak için de bir kampanyaya dönüştürdük. Biz millet olarak, ‘Komşusu açken tok yatan bizlerden değildir’ anlayışına sahibiz. Gençlerimizin fedakarlıklarını bu süreçte de görmek bizi mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Ateş Kara ise “Türkiye, koronavirüse karşı fazlaca ciddi önlemler aldı. Gençlerimizin gerektiğinde her şeyi başarabileceğini inanıyorum. Mümkünse evden çıkmamaya çaba gösterelim, mecburi hallerde mesafeyi koruyalım. Aramızdaki mesafeyi 1 metreden fazla tutmamız lazım.” açıklamalarında bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz