Yasin Bölükbaşı: HisApp büyük ilgi görüyor

Bölükbaşı, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını sebebiyle evde vakit geçiren her insana bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla kullanmasını önerilmiş olduğu uygulamanın, günlük 150 bin kullanıcıya ulaştığını, son üç günde ise ortalama 40 bin kullanıcı tarafınca indirildiğini belirtti.

“Evde kal” çağrılarının cemiyet tarafınca dikkate alındığını dile getiren Bölükbaşı, “Çağrımıza oldukça güzel yanıtlar alıyoruz. Her yaştan her kesimden bireyler, gönderdikleri videolarla uygulamamızı etken şekilde kullanarak evde geçirdikleri verimli zamanlarını paylaştı. Sıhhat ve fitness kategorisinde indirme sırası hızla yükselen uygulamamızı halkımız sevmiş oldu. ’#HayatEveSığar, #EvdeKal, #HisApp ile hareketsiz kalma’ etiketleriyle toplumsal medya üstünden yaptığımız paylaşımlarımızla halkımızdan evde kalmaya devam etmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Uygulamanın her kişi için rehber olmasını istiyoruz”

HisApp’ın her kişinin faydalanabileceği parasız, yerli bir uygulama bulunduğunu vurgulayan Bölükbaşı, şunları kaydetti:

“Bağışıklık sistemini daha da güçlendirecek etken, tertipli ve sürekli yapacağınız fizyolojik aktivitelerdir. 900’e yakın egzersiz videosu içeren ve mühim bireysel egzersiz yazılımı olan HisApp uygulamasını, tüm yurttaşlarımız için parasız bir rehber olarak önermek istiyoruz. Her yaş ve değişik fizyolojik özelliklere haiz bireyler için en kolay seviyeden ustalaşmış seviyeye kadar aktivite ve antrenman videoları bulunan uygulama, görme, bedensel, işitsel engelli bireylere hususi çeşitli içeriklerin yanında ’Engellilere hususi, su hatırlatıcı, haftalık planlama, adımsayar’ modülleriyle şık, ergonomik ve kolay ara yüz sunmakta.”

– “Evde kalınan bu periyodu fırsat olarak değerlendirmeliyiz”

Koronavirüs salgını dolayısıyla evde geçirilen sürecin verimli geçirilmesini tavsiye eden Bölükbaşı, “Kişisel hijyen, iyi beslenme ve dinlenmeye bu süreçte oldukça dikkat edilmeli. Evde kalınan periyodu soyutlama benzer biçimde algılamamalı, başlayamadığımız, ötelediğimiz ilgi ve yeterliliklerimizi geliştirmek için bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Aile bireyleriyle daha çok zaman geçirmek, fotoğraf, müzik yada benzeri hobiler geliştirmek, devamlı aklınızda olan ve bir türlü fırsat bulamadığınız kitabı yazmaya adım atmak, iç huzurunuzu pekiştirecek etkinliklere öncelik vermek bu süreyi verimli geçirebileceğiniz seçenekler içinde.” diye konuştu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz