Milli judocu Bilal Çiloğlu: Olimpiyat madalyası hedefimi 2021’e ertelemiş bulunuyorum

Ulusal sporcu Bilal Çiloğlu, Internasyonal Olimpiyat Komitesinin (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı 2021’e ertelemesini AA muhabirine değerlendirdi. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na başarı göstermiş bir halde hazırlanırken koronavirüsün tüm dünyayı tesiri altına alması sonucunda ulusal ve internasyonal tüm turnuvaların ve kamp çalışmalarının iptal edildiğini belirten Bilal, “Bu sonucu doğru ve yerinde buluyorum. Şu sebeple insan sağlığı her şeyin ötesindedir. Bu kararın alınması bizim açımızdan belirsizliğin kalkmasını sağlamış oldu. Olimpiyatlara bu şartlar altında hazırlanmak ve biçim tutmak hakikaten imkansızdı.” diye konuştu.

Ulusal judocu, “Şimdi 2021 yılına odaklanmış durumdayız artık 2020’yle ilgili belirsizliğimiz yok, dileğimiz gelecek günlerde virüsün tamamen ortadan kalkıp yaşamın normale dönmesi ve bizim de çalışmalara kaldığımız yerden devam edip 2021’de yapılacak “Tokyo 2020″ye hazır olmamızdır.” ifadelerini kullandı.

“Dünya olimpiyat sıralamasında 2. sıraya kadar ilerlemiştim”

Türkiye’nin judo tarihinde 20 senelik olimpiyat madalyası hasretinin bulunduğunu hatırlatan Bilal Çiloğlu, şunları dile getirdi:

“2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanırken dünya olimpiyat sıralamasında 2. sıraya kadar ilerlemiştim şu anda 4. sıradayım. Olimpiyatlara seribaşı olarak katılma hakkına sahiptim, bu iddiamı 2021 senesinde daha da ileriye taşıyarak sürdürmek isterim. Olimpiyatlara seribaşı giderek bununla birlikte, judoda 2000 senesinde son olarak olimpiyat madalyamız alındı; Türkiye’nin bu 20 senelik madalya hasretini tamamlama hedefimi 2021 yılına ertelemiş bulunmaktayım.”

Tokyo’da en üst seviyede madalya alarak Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini ifade eden Bilal Çiloğlu, “Bu zamandan itibaren bigün bile aksatmaksızın bizim hedefimiz her gün aynı şekilde odaklanarak 2021’deki ’2020 Tokyo Olimpiyatları’ olacak. Bizim için tek değişen tarih oldu şu demek oluyor ki rüyamız, hayallerimiz aynı şekilde.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Bilal Çiloğlu, “İnşallah dünya da kısa sürede bu virüsü atlatır ve her şey normale döner. Spor da kalmış olduğu yerden aynı heyecanla devam eder.” diyerek sözlerini tamamladı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz