Fatih Keleş'ten olimpiyat ve corona virüs değerlendirmesi

İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş’in yayınladığı ileti şu şekilde:

“2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’nın insanlığı tehdit eden koronavirüs salgını sebebiyle 1 yıl ertelenmesi, tüm spor dünyası şeklinde İstanbul Büyükşehir Belediysepor Kulübü (İBBSK) tarafınca da pozitif karşılanmıştır.

İnsan sağlığını önceleyen, sporcu, alıştırmacı, yargıcı, yönetici, medya mensupları ve seyircileri ihtimaller içinde hastalık riskinden koruma amaçlı bu karar, olimpizm ruhunun bir yansımasıdır.

İBBSK, koronavirüs sebebi öne sürülerek iptal olana kadar, olimpiyat barajı niteliğindeki internasyonal turnuvalarda 5 değişik branşta, 15 kota elde ederek ülkemizin bu alandaki en başarıya ulaşmış kulübü olma kimliğini sürdürmüştür. Gene birçok sporcumuz, Internasyonal Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) belirlediği baraja yaklaşmış, hala da şanslarını devam ettirmektedir. Salgın tehlikesinin bitmesi ile olimpiyat kotası eşiğindeki sporcularımızın olimpiyatlarda yarışma hakkını elde edeceğine inancımız tamdır.

İBBSK olarak, Tokyo Olimpiyat Oyunları’na üstün dereceli sayıda sporcu gönderme ve üstün dereceli sayıda madalya hedefimizden en küçük bir sapma söz mevzusu değildir. IOC’nin almış olduğu erteleme sonucu, olimpik branşlardaki temsiliyet ve başarımızı bir tek 1 yıl geciktirmiştir.

Sporcularımızın 2021’de yapılacak oyunlarda Türkiye’yi ve dünya kenti İstanbul’u en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır.

Cebeci Spor Kompleksimiz hastalık riskinin ortadan kalkması ile kapılarını gene binlerce sporcusuna açacak ve İBBSK, gene İstanbul’un sporcu fabrikası kimliğini devam ettirecektir.

Salgının yayılmasını önleme adına “evlerinde kalan”, sadece formlarını korumak için bireysel antrenmanlarını ev ortamında meydana getiren sporcularımız, kulüp ve ulusal ekip antrenörlerinin verdiği emek verme programlarına da uymaktadır.

Hastalığın Türkiye’de görüldüğü günden itibaren, lüzumlu önlemli alan, alt yapılarını dinlence eden, antrenman ve kampları askıya alan İBBSK, 3 bin 500 sporcusu, 300 alıştırmacı, menajer ve tüm idarecileriyle devlet politikası olan “Evde Kal” çağrısına harfiyen uymuş ve kamuoyuna örnek olmuştur.

Ülkemizin ve tüm dünyanın, bu muhteşem dönemden en kısa zamanda çıkarak “normalleşmesini” diliyor, tüm halkımızı, beraber hareket etmeye ve resmi önlemlere harfiyen uymaya çağrı ediyoruz.”

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz