2K dün açıklama yaptı! Son 18 yıl içerisinde en çok puan almayı başaran ve en çok satanlar arasında yer alan NBA video oyunu serisinin en yeni sürümü olan NBA 2K20 için, içerisinde Drake, Meek Mill, Billie Eilish, Post Malone ve Nispey Hussie gibi isimlerin yer aldığı 50 şarkıdan oluşan en yeni ve en geniş müzik listesi duyuruldu.

Tüm şarkılar 2K tarafından seçilirken efsane müzik girişimcisi olan ve iş adamı Steve Stoute tarafından bağımsız takılan müzisyenlere müzik endüstrisinde bir alternatif olması için kurulmuş olan United Masters tarafından onaylandı.

Hip-hop, R&B, elektronik, pop ve rock türlerindeki birden fazla çeşitli şarkılar yıl boyunca oyuna eklenmeye devam edecek. Bugünden sonra oyunun müzikleri Spotify listesinden dinleyebilirsiniz.

United Masters ve Translation’ın kurucusu ve Ceo’su olan Steve Stoute konu ile ilgili olarak, “NBA 2K, oyun dünyasında kültür ve sporun merkezi haline gelmiş durumda ve müzikleri bu başarıda çok büyük bir role sahip. Bu yılın müzikleri yıl içerisinde daha önce duymadığımız, geleceğin yükselen yıldızlarının şarkılarıyla düzenli olarak güncellemeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

NBA 2K Pazarlama Başkan Yardımcısı olan Alfie Brody, “Müzik, NBA 2K deneyiminin tam ortasında bulunuyor ve her yıl, 2K oyuncularına ilham verecek basketbol kültürünü iyi yansıtacak şarkıları seçmek için çok sıkı çalışıyoruz.” dedi.

Bu yılın müzik listesinde yer alan bütün müziklerin listesi geçtiğimiz hafta sonu Chicago’da olan ComplexCon’da yayımlandı. Gerçekleşen şovda 2K, basketbol, teknoloji, moda ve müzik olmak üzere panel düzenlendi. Düzenlenen panelde Steve Stoute, Paul Rivera, Karl-Anthony Towns, Don C ve NLE Choppa gibi isimler ile 2K’in bu kültürde oynadığı rol hakkında konuşuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz