İtalyan yüzücüler madalya için Erzurum’a gitti! İtalyan Kadın Milli Yüzme Takımı, bu ay içerisinde Güney Kore’de yapılacak olan Dünya Yüzme Şampiyonası için Erzurum’a gitti. Takım bu şampiyonluk için Erzurum’da kulaç atarak hazırlık yapıyor.

İtalyan Kadın Milli Yüzme Takımı, yapılacak olan yüzme yarışı için şimdiden güç depolamaya başladı. Erzurum, yerli ve yabancı birçok takımın veya bireysel ve takım olarak güç depolamayı tercih ettikleri yerlerden biridir. Aynı zamanda yaz sporlarının da vaz geçilmez mekanlarından biri haline geldi.

Özellikle kış aylarında da kayak sporlarına gönül veren yerli yabancı birçok turistlerin çok fazla tercih ettiği Palandöken Kayak Merkezi’nde ağırlayan Erzurum, ayrıca yaz döneminde de serin hava, kolay ulaşım, lüks oteller ve yüksek rakım gibi birçok avantajları ile yurt dışından çok fazla sayıda spor takımlarının güç depolamak için tercihi haline geldi.

Durum böyle olunca da şehrin bu avantajlarından yararlanmak isteyen İtalyan Kadın Milli Yüzme Takımı, 12-28 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık olarak 50 ülkenin katılacak olduğu Dünya Yüzme Şampiyonası’na Erzurum’da kulaç atarak hazırlanıyor.

Avrupa’nın tek büyük ve tam olimpik yüzme havuzu olma özelliği bulunduran tesiste kamp yapan İtalyan Kadın Milli Yüzme Takımı, 5 tane sporcusu ile her gün 6 saat kazar çalışıyor ve şampiyonlukta derece almayı hedefliyor.

İtalyan Kadın Milli Yüzme Takımı Antrenörü Fabrizio Antonelli’nin gözetiminde şampiyonluğa hazırlanan yüzücüler, Dünya Yüzme Şampiyonası’nda kazandıkları başarı ile 2020 Yaz Olimpiyatları’na katılmayı düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz