Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Beko’ya geri döndü – Basketbol Haberleri

2024-25 sezonu öncesi kadro yapılanma çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Beko, iki mühim adı teknik ekibine dahil etti. Meydana getirilen anlaşmaya nazaran Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia, Fenerbahçe’de başantrenör Sarunas Jasikevicius’un teknik ekibine katıldılar.

11 YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

18 Ekim 1968’de Ankara’da dünyaya gelen Ertuğrul Erdoğan, 2000-2013 yılları aralığında Fenerbahçe’de değişik aşama ve görevlerde çalışmıştı. Fenerbahçe basketboluna çeşitli noktalarda mühim katkılar elde eden ve birçok başarının parçası olan Erdoğan, 2010 senesinde ise ö devrin başantrenörü Bogdan Tanjevic’in rahatsızlığı sebebiyle sezonu başantrenör olarak tamamlamış ve takımının final serisinde Anadolu Efes’i geçerek şampiyonluğa ulaşmasında mühim hisse sahibi olmuştu.

Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Bekoya geri döndü

Bununla beraber Ulusal Takımımızda da mühim görevler üstüne alan Ertuğrul Erdoğan, kariyerinde ek olarak Mülkiye (destek alıştırmacı), PTT (destek alıştırmacı), Galatasaray (destek alıştırmacı ve başantrenör), Iowa State (destek alıştırmacı), Oyak Renault (destek alıştırmacı), Türk Telekom (başantrenör), İstanbul BB (başantrenör), Slask Wroclaw (başantrenör) ve Runa BC (başantrenör) ekiplerinde vazife yapmış oldu. Erdoğan, son iki sezonunu Slask Wroclaw ile Polonya’da ve Runa BC ile Rusya’da başantrenör olarak geçirmişti.

JASIKEVICIUS İLE ÇALIŞMIŞTI

22 Haziran 1982 doğumlu İspanyol çalıştırıcı David Garcia Cabrera da kariyerinde mühim bir tecrübeye haiz. 2010-11 sezonundan 2023 yazına dek Barcelona’da vazife icra eden Garcia, başta Sarunas Jasikevicius olmak suretiyle, Georgios Bartzokas, Sito Alonso ve Svetislav Pesic benzer biçimde isimlerle çalıştı. David Garcia Cabrera son olarak Baskonia’nın teknik ekibinde yer alıyordu.

 

Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Bekoya geri döndü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz