Pınar Karşıyaka’dan açıklama: Sözde özür… – Basketbol Haberleri

Maçta 5 faul alarak oyundan çıkarken ev sahibi Karşıyaka tribününe ilkin el işareti icra eden, arkasından yerine otururken cinsel organını tutarak karşılaşmanın 40 dakika durmasına sebep olan olayın fitilini ateşleyen Galatasaraylı Buğrahan Tuncer, izahat yayınlayıp kamuoyundan özür dilerken, ailesine ve çocuğuna hakaret edilmiş olduğu için bir anlık öfkeyle yanlış bir harekette bulunduğunu beyan etti. Ustalaşmış Basketbolcular Derneği (BASKED) de tahrik sonucu da olsa yaşanmış olan olayın kabul edilmeyecek bir durum bulunduğunu belirtti.

Karşıyaka ise Buğrahan’ın açıklaması üstüne, “Yalnız sahadaki yüksek savaşım gücü ve basketbol kalitesi ile anılmasını arzuladığımız bir Basketbol Süper Ligi Play-Off çeyrek final serisini geride bıraktık. Serinin sahamızda oynanan ilk maçının sonunda süregelen ve tüm seri süresince süregelen, hangi amaca yönelik olduğu belli, kasıtlı ve ağır tahrikler neticesinde yaşanmış olan olumsuzluklar bizi de son aşama üzmüştür. Bununla beraber bu tahriklerin baş aktörlerinin, ne kulübümüz ne de taraftarlarımızdan bahsetmiş olduğu, sözde özür mahiyetinde yaptıkları açıklamalar içinde kullandıkları, kulübümüz ve bilhassa tüm taraftarımızı hedef alan söylemlerini kabul etmediğimizi belirtir, mevzunun ilgili mecralarda, gerektiği şekilde takibinde olduğumuzu tüm basketbol kamuoyu ve Karşıyaka toplumunun bilgisine sunarız” açıklamasını yayınladı.

YARI FİNAL TAKVİMİ NETLEŞTİ

Galatasaray’ı elemeyi başaran Pınar Karşıyaka’nın Anadolu Efes’le oynayacağı yarı final serisinin programı belli oldu. İlk maça 29 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.30’da deplasmanda çıkacak Kaf-Kaf, ikinci maçı da 31 Mayıs Cuma gene İstanbul’da oynayacak. Seride üçüncü karşı karşıya gelme 2 Haziran Pazar akşamı İzmir’de oynanacak. Toplam 3 galibiyete ulaşan tarafın finalist olacağı eşleşmede gerek olması durumunda dördüncü maç 4 Haziran Salı İzmir’de, beşinci maç ise 6 Haziran Perşembe gene İstanbul’da olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz