Final Four’da Aydın Örs’ün favorisi Fenerbahçe Beko! ‘Küçük detaylar belirleyecek’ – Basketbol Haberleri

Türk basketbolunun efsaneleşmiş adı Aydın Örs, basketbol gündemine dair oldukça mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. 4+3 yabancı kuralı ile ilgili yorumlarda bulunan Aydın Örs, “Bu kararın aceleyle alındığını düşünüyorum. Bu kararın genel içeriğini doğru bulmuyorum. Ilkin 4+1 kuralı getirilmek isteniyordu. Ben de şaşkınlık ettim 4+3 kuralına. Amacının ne işe yaradığını anlayamadım. Kim bilir bazı kulüplerin ağırlığıyla bu kaide alındı. Ben bu sonucu haklı bulmuyorum” dedi.

ŞOK GELİŞME

“KULÜPLER KENDİ MENFAATLERİ AÇISINDAN KARAR BEKLİYOR”

Federasyonun 4+1 sonucunda ısrarcı olması icap ettiğini ifade eden Örs, “Benim düşüncemi esasen biliyorlardı. Seneler öncesinden 4+1 ya da 3+2 kuralını düşünüyorduk. Kulüpler kendi menfaatleri açısından karar bekliyor. Buna hak da vermek gerekir bir ihtimal, ben pek vermiyorum fakat. Fakat burada belirleyici olan kurum federasyon. Federasyonun 4+1 sonucunda ısrarcı olması gerektiğinde yarar görüyorum” şeklinde konuştu.

Final Fourda Aydın Örsün favorisi Fenerbahçe Beko Küçük detaylar belirleyecek

“FENERBAHÇE’YE, ANADOLU EFES’E GÖRE DEĞİL DE TÜRK BASKETBOLUNA GÖRE KARARLAR ALINMALI”

7 yabancı olduğunda genç oyuncuların ekibe girmesinden dolayı kaygı duyduğunu söyleyen Aydın Örs, “Sorun bu. Benim endişem bu. Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes benzer biçimde takımlarda 10-12 yabancı var. Onlar 7 yabancıyla oynamak isteyebilir. Fakat Süper Lig’de bütçesi daha mütevazi takımlar var. Daha düşük bütçeli yabancı oyuncuları getirip oturtacaklar o süre. Fenerbahçe’ye, Anadolu Efes’e nazaran değil de Türk basketboluna nazaran kararlar alınmalı” diye konuştu.

“YENİ YETİŞEN GENÇ OYUNCULAR KENDİ FIRSATLARINI YARATMALI”

Türk oyuncuların, yabancılarla rekabet halinde olması icap ettiğini söyleyen Örs, “Tek taraflı bakmamak lazım. Oyuncular, kulüpler, antrenörler var. Oyuncular da tutkulu olmalı. Yeni yetişen genç oyuncular, kendi fırsatlarını yaratmalı. Yabancılarla rekabete girmeli, kendilerini geliştirmeliler. Türk oyuncuları hep beraberce rekabet edebilir o süre. Türk oyuncular oldukça yetenekli, oldukça yürekli” yorumlarında bulunmuş oldu.

SERGEN YALÇIN’A BÜYÜK ŞOK!

“FENERBAHÇE BİZİM FAVORİMİZ”

Panathinaikos – Fenerbahçe eşleşmesinde favori olarak sarı-lacivertli ekibi gördüğünü söyleyen Aydın Örs, şu şekilde konuştu:

“Bu takımlar final-four’a alışkın takımlar. Oldukca kuvvetli takımlar var. Oldukca minik detaylarla maçlar kazanılacak yada kaybedilecek. Ümit ederim güzel basketbol oynanır. Fenerbahçe bizim favorimiz doğal ki. Ergin Ataman’ın da bu anlamda başarı göstermiş olmasını isteriz.”

Final Fourda Aydın Örsün favorisi Fenerbahçe Beko Küçük detaylar belirleyecek

“JASIKEVICIUS’UN ÇOK BAŞARILI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Fenerbahçe Başantrenörü Sarunas Jasikevicius’un oldukça başarı göstermiş bulunduğunu söyleyen Örs, “Şaşırmıyorum. Oyunculuğu esasen tartışılmazdı. 2011’de de Fenerbahçe’de koordinatörlük yaparken bizlere aktarma olduğunda oldukça donanımlı bulunduğunu görmüştüm. Hak ettiğini düşünüyorum. Oldukca başarı göstermiş bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

“ERGİN ATAMAN TÜRK ANTRENÖRLER İÇİN ROL MODEL OLDU”

Ergin Ataman’ın başarılarından dolayı gurur duyduğunu ifade eden Aydın Örs, sözlerini şöyleki tamamladı:

“Ergin benim kardeşim benzer biçimde. Oldukca büyük işler yapmış oldu. Türk ekip sporlarında kimsenin ulaşamadığı başarılara ulaştı. Türk antrenörler için rol model oldu. Onunla gurur duyuyorum. Ergin’e tavsiye verilmez, o kendi doğrularıyla takımını motive eder kendi doğrularıyla.”

EVLİLİK AÇIKLAMASI

Final Fourda Aydın Örsün favorisi Fenerbahçe Beko Küçük detaylar belirleyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz