Red Bull Half Court’ta final heyecanı başladı! Dünyanın en büyük Sokak Basketbolu Turnuvası – Basketbol Haberleri

Sokak basketbolu kültürünü yaşatmaya devam eden, Türkiye’nin en yüksek katılımcı sayısına haiz 3×3 basketbol turnuvası Red Bull Half Court’ta final heyecanı başladı. Bu yıl 25 ülkede düzenlenen Red Bull Half Court’ta adam ve hanım kategorilerinde ülke şampiyonu olan takımlar Ekim ayında New York’ta gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Dünya Finali’nde ülkemizi temsil edecek.

Üniversite Sporları Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleşen Red Bull Half Court Türkiye elemeleri 7-8-9-10 Mayıs tarihlerinde Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul ve İzmir şehirlerinde tamamlandı. Türkiye Finali’nde savaşım etmeye hak kazanan 8 adam, 8 hanım ekibi, Red Bull Half Court Türkiye Şampiyonu olmak için 8-9 Haziran tarihlerinde İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda birbirlerine karşı savaşım edecek.

Finalistler belli oldu

Fila, Spalding, McDavid, SneaksUp’ın sponsorluklarında gerçekleşecek Red Bull Half Court Türkiye Finali’nde yarışacak takımlar, kıyasıya rekabetin gerçekleştiği mahalli elemelerin arkasından belli oldu. 8-9 Haziran’da İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek olan Türkiye Finali’ne hanımefendiler kategorisinde eleme maçlarında başarı göstermiş olan Pamukkale Üniversitesi, İzmir Kavram Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Erzurum Atatürtk Üniversitesi takımları katılım gösterecek. Erkekler kategorisinde ise Kocaeli Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, OSTİM Teknik Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi ekipleri şampiyon olmak için ter dökecek. Red Bull Half Court Türkiye Finali Etabı’nda Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılacak bir adam, bir bayan takımla toplam 16 ekip savaşım edecek.

Kazanmanın anahtarı 21 sayı

Red Bull Half Court 3×3 basketbol turnuvasında takımlar, 3 ana ve 1 yedek oyuncudan oluşuyor. Maçlar, 10 dakikalık süre ve 21 sayı üstünden oynanıyor. 21 sayıya ilk ulaşan ekip oyun süresi bitmeden maçın kazananı olabiliyor. Maç bitiminde iki takımın skorları eşitse, savaşım uzatmaya gidiyor ve uzatmada 2 sayı gören ekip maçı kazanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz