Beşiktaş’ta Dusan Alimpijevic imzayı attı! ‘EuroLeague takımlarını reddetti’ – Basketbol Haberleri

Beşiktaş Adam Basketbol Ekibi Başantrenörü Dusan Alimpijevic, Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, Beşiktaş Kulübü Basketbol Şubesi İcra Kurulu Başkanı Özkan Arseven, Beşiktaş Adam Basketbol Ekibi Genel Menajeri Nedim Yücel ve Basketbol Şubesi İcra Kurulu Üyeleri Ahmet Buldan, Görkem Informasyon ile Ali Berke Tükenmez’in katılımıyla Tüpraş Stadyumu’nda düzenlenen törenle kendisini 2 yıl daha siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

BAYERN MÜNİH DETAYI

‘TARAFTARIMIZ VE CAMİAMIZ KENDİSİNİ ÇOK SEVİYOR’

Dusan Alimpijevic’in kendileri için oldukca kıymetli bir insan bulunduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Burak Aslan, “Kendisiyle sözleşme uzatmamızın sebebi, karakterinin yandaş ve camiamızın karakteriyle örtüşüyor olması. Taraftarımız ve camiamız kendisini oldukca seviyor. Kendisine sözleşme uzatmak için teklifte bulunduk ve mutabık olmamız oldukca uzun sürmedi. Sözleşme uzatmamız bizi de oldukca mutlu etti. Başkanımız Hasan Arat’a, İkinci Başkanımız Hüseyin Yücel’e, bizleri Avrupa’da yalnız bırakmayan Onur Göçmez’e, hocamız ve eşine, bizleri yurt içi ve yurt haricinde destekleyen taraftarımıza oldukca teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

‘2 EUROLEAGUE TAKIMI REDDETTİ’

Basketbol Şubesi İcra Kurulu Başkanı Özkan Arseven de Sırp başantrenör ile 2 senelik sözleşme uzattıklarını belirterek, “Hocamızla 1+1 sözleşmemiz vardı. EuroLeague’den bir ekip hocamızı almak isterse bir miktar ödeyip hocamızla anlaşabilecekti. Biz sürem başından beri bir ivme yakaladık, başarı göstermiş bir sürem geçirdik. Bunun akabinde hocamızı onurlandırmak için sözleşme teklifinde bulunduk. Hocamız iki EuroLeague takımını reddetti ve bizimle devam etmek istediğini söylemiş oldu. 2 senelik teklifimizi asla düşünmeden kabul etti. Bunu basketbolda tekrardan yapılanma olarak görebilirsiniz. 5 senelik süreçte buna hocamızla başladık. Biz kendisine gene çıkış hakkı tanıyarak sözleşme imzaladık. Öz kaynak ve alt yapı oldukca mühim. Alt yapılar da hocamıza bağlı olarak çalışıyor. Bu takımlar aynı düzende hocamıza bağlı çalışıyor. Biz A takıma oyuncu çıkarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

‘KENDİ YAĞIMIZDA KAVRULUYORUZ’

Bu sürem takımın 60 maç oynadığını ve bu müsabakaları genel olarak başarı göstermiş geride bıraktığını aktaran Arseven, “Taraftarımızın da oldukca büyük katkısı var. Akatlar’da 14 maçtan galibiyetle çıktık. Öteki taraftan Süper Lig’i 3. bitirdik. Manisa’yla çeyrek final oynayacağız. Avrupa’da da yarı final oynadık. Taraftarımız bizi asla yalnız bırakmıyor. Beşiktaş tarihinde EuroCup’ta yarı final oynamadı. Bu düşük bütçelerle meydana getirilen başarıdır. Beşiktaş Basketbol Şubesi kendi yağıyla kavruluyor. Mümkün olduğunca kulübe yük olmadan bu tarz şeyleri yapmak istiyoruz. Önümüzdeki yıl, şimdikinden 1.5 katı fazla bütçe planlıyoruz. Sponsorlarla bu iş yürüyecek. Öz kaynaklarımızla devam ediyoruz ve hem de hocamızın vereceği geçirme sıralaması için de bugün itibarıyla çalışmalara başlıyoruz. Beşiktaş, basketbol için elinden geleni yapıyor” cümlelerine yer verdi.

MURAT SANCAK AÇIKLADI

NEDİM YÜCEL: 4+2 KURALINI DESTEKLEDİK

Alimpijevic’in, Avrupa’nın gelecek vaat eden antrenörlerinden biri olduğuna dikkat çeken Genel Menajer Nedim Yücel ise, “Kendisine birçok teklif vardı, o bizi tercih etti. İnşallah uzun seneler kendisiyle çalışırız ve adım adım basketbolda zirveye Beşiktaş’ı ortak etmek istiyoruz” dedi.

Gelecek sürem Basketbol Süper Ligi’nde yabancı kuralının, ‘sahada en fazla 4, saha kenarında ise en fazla 3’ şeklinde değiştiğinin hatırlatılması suretiyle Nedim Yücel, “Biz 4+2 kuralını destekledik fakat 4+3 kuralı çıktı. Bunda son zamanlarda ulusal takımlardaki büyük düşüş, bir tane bile oyuncumuzun Avrupa’da bizi temsil etmemesi şeklinde nedenler var. Bu kararın Türk basketbolu için hayırlı olmasını temenni ediyorum” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

‘İLK GÜNDEN BERİ ÇOK DESTEK GÖRDÜM’

Başkan Hasan Arat, Basketbol Şubesi İcra Kulu Başkanı Özkan Arseven, yönetim kurulu ve icra kurulu üyeleri ile Genel Menajer Nedim Yücel’e teşekkür ederek sözlerine başlamış olan Alimpijevic, “Bu teşekkür ettiğim insanoğlu yardımıyla buradayım. Sözleşme uzatma oldukca kısa bir konuşma oldu. Hem başkanımız Hasan Arat olmak suretiyle tüm yönetim kurulu üyeleriyle aile ortamı içinde oldukca sıhhatli bir iletişimiz vardı. Bu da sözleşmemin uzamasını sağlamış oldu. Ailemle birlikte Beşiktaş Yönetim Kurulu’ndan ilk günden beri oldukca destek gördüm” açıklamasını yapmış oldu.

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

‘EUROCUP’TA TARİHİ BİR BAŞARI ELDE ETTİK’

38 yaşındaki alıştırmacı, iyi bir ekip atmosferi oluşturmanın, başarının en büyük anahtarı bulunduğunu dile getirerek, “1 yıl içinde oldukca iyi bir atmosfer oluşturduk. Çoğumuz aynı kazanma isteğiyle buradayız ve oldukca iyi şeyler başardığımız düşünüyorum. 1 yıl şeklinde kısa sürede oldukca şeyi değiştirdik. Aynı fikirlerle çıktığımız bu yolda geçtiğimiz yıl Türkiye Kupası ve Avrupa’da yarı final oynadık, ligi üçüncü sırada bitirdik. Önümüzdeki sürem için beklentiler arttı. Önceki sürem sondan 3. bitirmiş bir ekibi almıştık. Son seneler Beşiktaş basketboluna olan ilgi azalmıştı. 1 yılda hep birlikte bunu devasa yükseklikte noktalara çektik. EuroCup’ta zamanı bir başarı elde ettik. Bu bir ekip başarısıydı” diye konuştu.

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

‘FİNANSAL SIKINTI YAŞAMADIK’

Gelecek sezonun çalışmalarına erkenden başladıklarını da söyleyen Sırp başantrenör, “Bu sürem hala işimiz bitmedi. Play-off çeyrek final maçımız var. Hem de hem yönetim ve teknik ekiple önümüzdeki sürem daha kuvvetli bir ekip oluşturmak için çalışmalara devam ediyoruz. Hepimiz elinden gelenin fazlasını yapıyor. Bu sürem organizasyon olarak da her insana Beşiktaş’ın doğru bir istikamette bulunduğunu gösterdik. Finansal olarak bir sorun yaşamadan bu noktaya geldik” dedi.

TARAFTARA BÜYÜK ÖVGÜ

Alimpijevic, siyah-beyazlı taraftardan sürem süresince oldukca büyük destek gördüklerini belirterek, şu şekilde konuştu:
“Bizim bu yıl oluşturduğumuz şey hakikaten inanılmaz. Nasıl bir bağlantı kurduğumuz ve tribünde nasıl enerji aldığımız size anlatamam. Taraftarlardan aldığımız destek, kelimelerle anlatılmaz. Geçmişte sağlam yandaş gurubu olan takımlarla çalıştım fakat bu seneki sevgiyi asla görmemiştim.”

EN İYİ 5 AÇIKLANDI

Beşiktaşta Dusan Alimpijevic imzayı attı EuroLeague takımlarını reddetti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz