ÖZEL | Panathinaikos’ta Ergin Ataman’dan dikkat çeken sözler: Hayal kırıklığı yaşamıştım – Basketbol Haberleri

Panathinaikos coachu Ergin Ataman, FANATİK’e mühim açıklamalar yapmış oldu. Tam 12 yıl sonrasında Panathinaikos’u yine FinalFour’a taşıyan ve Atina’da el üstünde tutulan Ataman, peri masalı şeklinde geçen sezonu ve Final-Four’u değerlendirdi:

‘HERKES İNANDI’

“Aslına bakarsak Panathinaikos taraftarı bana ilk günden itibaren inandı. Sezona oldukca iyi başlayamadık bir ihtimal fakat o günlerde bile hedefe ulaşacağımıza inancımız vardı. Sokaktaki ve tribünlerdeki taraftarın, tüm topluluğun bizlere olan inancı da bizi daha oldukca motive etti. Daha kolay odaklandık. Tamam Panathinaikos 12 senedir FinalFour’a kalamıyor fakat bir basketbol kültürleri var. Tarihinde şampiyonlukları var. Bu da işimizi kolaylaştırdı.”

ÖZEL | Panathinaikosta Ergin Atamandan dikkat çeken sözler: Hayal kırıklığı yaşamıştım

‘ÇOK BÜYÜK BÜTÇEMİZ YOK’

“Geçen yıl 3-4 bin kişiye oynayan Panathinaikos, sezonun ilerleyen haftalarından itibaren tamamen dolu tribünlere oynadı. Son maçta 100 bir şahıs bekleme listesine girmişti. Bu inanılmaz bir vaka. Oldukça büyük bir öykü. Doğal ki bunu tek başıma başarmadım. Oyuncularım başardı, kulüp başardı ve başkan Giannakopoulos başardı. İlk günden itibaren bizlere inanıyordu. Biz genç oyuncular haricinde yalnız Grigonis’i tuttuk ve tüm kadroyu değiştirdik. Bir sürü aktarma yapınca da hepimiz oldukca büyük paralar harcadığımızı düşündü. Biz yalnız Sloukas’a astronomik bir fiyat verdik. Ona da mecburduk. Öncesiz rakibimizin en mühim oyunusunu aldık. Hem onlar zayıfladı, hem biz güçlendik. Geri kalan bütçeyi de son aşama verimli bir halde kullandık. Bence en mühim şey, kulüp ekside değil. Başarı ile gelirler arttı. Sponsor, tv ve bilet gelirleriyle birlikte bütçe başa baş gidiyor. Bence üstünde durulması ihtiyaç duyulan bir mevzu”

BELLİ OLDU!

‘ÜZERİME DÜŞENİ YAPACAĞIM’

“Final-Four’a hak eden 4 ekip kaldı. Real birazcık favori görünüyor. Öteki üç takımın bence şansı eşit. Doğal ki biz yandaş bazında oldukca güçlüyüz. Fakat Fenerbahçe ve Olympiakos taraftarları da kuvvetli bir halde orada olacak. Kuşatma altındayız. Kadıköy’le Pire içinde kaldık. Benim en büyük temennim, her şeyin saha içinde yaşanması. Doğal ki Berlin’de renkli fakat bir o denli da zor bir organizasyon olacak. Almanya’da yaşayan yabancıların neredeyse yarısı Türk, yarısı Yunan. Real Madrid yandaş açısından birazcık zayıf duracak. Ben geçmişte yaşanmış olan tatsızlıkların unutulacağını umuyorum. Bu mevzuda da üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapacağım. Bilhassa saha haricinde sakin ve alçak gönüllü olacağım. Fakat doğal ki saha içinde de kazanmak içir tüm gücümüzü ortaya koyacağız”

‘HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞTIM’

“Maccabi’ye karşı ilk maçı kaybettikten sonrasında büyük hayal kırıklığı yaşamıştım. Bundan dolayı son dönemde başarıya o denli odaklanmıştık ki, FinalFour’a gidemezsek oldukca üzülecektim. Aslına bakarsak Final-Four’a kalamasak bile kulüp ne kadar büyük bir başarı yakaladığımızın farkındaydı. 17. bayağı aldığım ekibi 2. sıraya kadar yükselttik. Bende hayal kırıklığı oluşunca hem oyuncularımı da motive etmek için ‘FinalFour’a kalamazsak seneye ben yokum’ dedim. Bu herkesi daha da motive etti. Bu serilerde evinde ilk maçı yitirmek büyük dezavantaj. Fakat biz yine ayağa kalkmayı başardık. Aslına bakarsan başkan ve kulüp ile aramızda büyük bir bağ oluştu. Ben uzun seneler burada kalacağımı düşünüyorum”

ÖZEL | Panathinaikosta Ergin Atamandan dikkat çeken sözler: Hayal kırıklığı yaşamıştım

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz