4 kupalı Fenerbahçe Alagöz, basın mensuplarıyla buluştu: Fenerbahçe dokusunu biliyordum – Basketbol Haberleri

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yer edinen Fenerbahçe Basketbol Müzesi’nde meydana gelen medya gününe Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık teknik ekibi ve basketbolcular katıldı. Meydana gelen medya gününde Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık Başantrenörü Valerie Garnier, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sezonu ‘görkemli’ olarak nitelendiren Fransız başantrenör, “Aslen oldukca fazla hayalimiz vardı. Bu hayalleri gerçekleştirebiliyor olmak, görkemli bir sezonu özetliyor. Muhteşem bir sürem diyebiliriz” diye konuştu.

“HİÇBİR ZAMAN ONLARI EKSTRA MOTİVE ETMEME GEREK KALMADI”

Sürem başlamadan yaşanmış olan başantrenör değişikliğinin arkasından Marina Maljkovic’in yerine takımın başına getirilen Valerie Garnier, ekibi kendisi kurmamasına karşın sezonun her bölümünde beraber hareket ettiklerini vurgulayarak, “Aslen oldukca kısa bir süre vardı önümüzde hem birbirimizi tanıma hem de ekibi olabildiğince yüksek noktaya getirmek için. Adım adım gittik. Bu aşamada hep birlikte hareket ettik. Burada bir ekip vardı ve bu ekibi ben kurmamıştım. Dolayısıyla hedefler doğrultusunda hep birlikte çalıştık. Oldukca iyi bir takımımız vardı. Hedeflere ulaşmak için ekip halinde hareket etmemiz icap ettiğini söyledik. Takıma da hakkını vermek lazım. Hiçbir süre onları fazladan motive etmeme gerek kalmadı” ifadelerini kullandı.

4 kupalı Fenerbahçe Alagöz, basın mensuplarıyla buluştu: Fenerbahçe dokusunu biliyordum

“BURAYA SADECE KAZANMAK İÇİN GELİRSİNİZ”

2018-2019 sezonunda Fenerbahçe’de başantrenörlük görevi yapmasının bu sürem başlangıcında kendisine destek bulunduğunu ifade eden tecrübeli başantrenör, “Bu durum birazcık destek oldu. Yeri ulaştığında tanıdık yüzlerle karşılaştım. Fenerbahçe dokusunu biliyordum. Buraya gelirken nereye geldiğinizin bilincinde olmanız gerekiyor. Buraya yalnız kazanmak için gelirsiniz. Fenerbahçe oldukca büyük bir aile, buraya tekrardan geldiğimde kimse beni unutmamıştı. Aslen ben aileme geri katılmış şeklinde oldum” şeklinde konuştu.

“KULÜP KARİYERİNDE BU BENİM EN ÖZEL SEZONUM”

Kendisi adına oldukca hususi bir sürem bulunduğunu aktaran Garnier, “Kulüp kariyerinde bu benim en hususi sezonum. Hakikaten oldukca ender olur tüm kupaları kazanmak. Bir alıştırmacı sezona başlarken tüm alanlarda şampiyonluk hedefler. Bu şampiyonluklar gerçekleştiğinde de uyandığımızda gerçek mi diye denetim ederiz. Hala o anın akışındayız. Bir ihtimal birazcık daha vakte ihtiyacımız var her şeyi tam anlamıyla anlamak için” diye konuştu.

Gelecek sezonun kendileri adına zor geçeceğini aktaran Valerie Garnier, “Fenerbahçe’deyseniz bu başarıları tekrardan kazanmanın bilincindesinizdir. Zor bir sürem olacak. Tek başımıza değiliz, ciddi rakiplerimiz var” dedi.

HERKES ŞAŞTI KALDI

Beşiktaş Boa Hanım Basketbol Ekibi’nın EuroCup’ta final oynaması, EuroLeague Dörtlü Final organizasyonunda iki Türk takımının yer almasının Türkiye’nin Avrupa’da en iyi liglerden birine haiz bulunduğunun işareti bulunduğunu belirten Garnier, gelecek sezonki kadro yapılanmasıyla ilgili olarak ise, “Bu şekilde bir sürem geçirdikten sonrasında devamlılığı tercih etmek gerekiyor doğal ki bazı değişimler yaparak” açıklamasında bulunmuş oldu.

Meydana gelen medya günü, teknik kadro ve basketbolcuların dört kupa ile poz vermesinin arkasından bitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz