Nesibe Aydın’da Efe Güven dönemi! 2 yıllık imza – Basketbol Haberleri

Bayanlar Süper Liginin, başarı göstermiş ekiplerinden Nesibe Aydın Spor Kulübü, A-Ekip baş antrenörü görevine Efe Itimat’i getirdi.

Başkan Mirkan Aydın, hanım basketbolunun genç ve mühim isimlerinden Efe Itimat’le anlaşmalarından dolayı heyecanlı olduklarını, Süper Ligin tek okul ekibi olarak önümüzdeki döneme mühim hedeflerle başlayacaklarını beyan etti.

“Takımımız Süper Ligde yer almış olduğu dört sezondur, üçüncülük, dördüncülük ve çeyrek final dereceleri elde ederek Hanım Basketbolunun mühim markalarından biri haline geldi. Efe Hocamız, heyecanı ve başarı odaklı yapısı ile oldukca daha büyük başarılar elde etmemize vesile olacaktır. Camiamıza hayırlı olmasını arzuluyorum” sözleriyle görüşlerini paylaştı.

Uzun seneler, Galatasaray’da baş antrenörlük ve birçok değişik kademelerde mühim deneyimler yaşayan Efe Itimat, Nesibe Aydın’da mücadeleye ve kaliteli oyuna odaklanan bir kadro ile mühim başarılar elde edeceğine inandığını beyan etti.

Efe Itimat kimdir?

31 Ocak 1985 İstanbul doğumlu Efe Itimat, sarı kırmızılı toplumun içine ilk olarak 2006 senesinde girdi. Yıldız kız ve genç kız takımlarının asistan antrenörü olarak başladığı koçluk kariyerinde ilk olarak 2011 senesinde yıldız ekip antrenörlüğüne yükselen Efe Itimat, 2014 senesinde yıldız ekibi ile Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 2015 senesinde Umut Ulusal Ekip ’da asistan antrenörlük görevine getirildi. 2016 senesinde genç takmıyla Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. Aynı yıl Galatasaray A Hanım Basketbol Takımının destek koçluğuna getirildi.

2017-18 sezonunda A ekip destek antrenörü olarak EuroCup Women şampiyonluğu yaşarken başantrenörlüğünü yapmış olduğu Galatasaray Gelişim ekibi Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde büyük bir başarıya imza atarak şampiyon oldu ve TKBL’ye çıktı. Vazife almış olduğu altyapı yaş gruplarında birçok genç Türk oyuncuyu basketbola kazandıran Efe Itimat, A ekip seviyesinde çalışacağı genç oyuncularımızın gelişimini de her seviyede takip etmiş bir isim olarak dikkat çekti.

Efe Itimat, 2018 senesinde Galatasaray Hanım Basketbol Takımının başına geçti. 4 senelik vazife süresinin arkasından Sarı-kırmızılı camiadan ayrıldı.

Nesibe Aydında Efe Güven dönemi 2 yıllık imza

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz