Fenerbahçe Beko galibiyeti sonrası Anadolu Efes Başantrenörü Tomislav Mijatovic: Çok önemli bir deplasman galibiyeti aldık – Basketbol Haberleri

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in 33. haftasında deplasmanda Fenerbahçe Beko’yu 82-80 yenik etti. Karşılaşmanın peşinden düzenlenen basın toplantısında Anadolu Efes Başantrenörü Tomislav Mijatovic açıklamalarda bulunmuş oldu.

Oldukça mühim bir yengi aldıklarını ifade eden Tomislav Mijatovic, “Ilk olarak iki ekibi da kutlama ederek adım atmak isterim. İki ekip da fantastik bir performans gösterdi. Bu karşı karşıya gelme mükemmel bir atmosferde oynandı. Kendi oyuncularımı da en içten şekilde kutlama etmek isterim. Ekip halinde savaşım ettiler. Birlikteliklerini gösterdiler ve arzu sergilediler. 40 dakika süresince sahada karakter gösterdiler. Son dönemde bilhassa iç sahada oldukça fazla maç kazanan bir rakibe karşı oynadık. Oldukça mühim bir deplasman galibiyeti aldık. Oyuncularımı yine kutlama ediyorum” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Beko galibiyeti sonrası Anadolu Efes Başantrenörü Tomislav Mijatovic: Çok önemli bir deplasman galibiyeti aldık

“HEDEFLERİMİZİ MAÇ MAÇ BELİRLİYORUZ”

Oldukça tecrübeli ve karakterli oyunculara haiz olduklarını söyleyen Mijatovic, “Devamlı söylediğimiz şeklinde hedeflerimizi maç maç belirliyoruz. Asvel maçı bizi üzen bir mağlubiyetti fakat oyuncularım kendilerini işlerin düzelebileceğine dair ikna ettiler. Oldukça isteklilerdi. Bilhassa Asvel sonrasındaki iç sahadaki Olympiakos maçında bu arzularını gösterdiler. Oyuncularım savaşmaya devam ettiler. Kazanan ruhumuzu gösterdik. Burası EuroLeague ve karşımıza engeller çıkacaktır. Fakat inşallah hedefimizi gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

“BEKLENMEDİK BİR GALİBİYET DEĞİLDİ”

Adım adım ilerlemek istediklerini İfade eden Tomislav Mijatovic, “Oldukça iyi bir koç tarafınca yönetilen, oldukça formda bir takımla karşılaştık. Sadece sizin söylediğinize katılamayacağım. Beklenmedik bir yengi değildi. Bu sebeple oyuncularım bunu bekliyordu. Maça bu şekilde hazırlandık. Devamlı aynı prensibe sahibiz. Adım adım ilerlemek istiyoruz. EuroLeague’de bir çeyrek ya da bir maç galibiyeti hiçbir şeyi güvence etmez. Oyuncularımız kendilerine inanarak bu başarıya ulaştılar” yorumlarında bulunmuş oldu.

“DANIEL ÇOK BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİP”

Daniel Oturu’nun performansı ile ilgili konuşan Mijatovic, “Dan oldukça yetenekli bir genç. Oldukça büyük bir potansiyele haiz. Oyunun her iki tarafında da oldukça yetenekli bir oyuncu. Maça ilk girmiş olduğu bölümde ondan beklediğimiz kadar iyi bir performans gösteremedi. Bu süreçte Tibor Pleiss ve Tyrique Jones iyi performanslarıyla bizlere katkı sağladılar. Dolayısıyla ekip arkadaşları Daniel’e büyük bir destek verdi. Daniel, idmanlarda da ekip arkadaşları yardımıyla her gün gelişen bir oyuncu. Oyunu değiştiren hamleler yapmış oldu. Bilhassa bizim önümüzdeki bloğu oldukça kritikti. Ekip ruhuyla ilerliyoruz. Daniel’in bugünkü performansına da ekip ruhunun tesiri vardır.

Fenerbahçe Beko galibiyeti sonrası Anadolu Efes Başantrenörü Tomislav Mijatovic: Çok önemli bir deplasman galibiyeti aldık

“EUROLEAGUE’DE HER MAÇ ZOR”

8 Nisan Pazartesi günü oynanacak Fenerbahçe maçına odaklandıklarını ifade eden Tomislav Mijatovic, “Açıkçası öncesinde pazartesi günü gene Fenerbahçe’ye konuk olacağımız bir Türkiye Lig’i maçımız var. Söylediğim şeklinde ben hep adım adım ilerlemek isterim. Dünyanın en parlak zeka insanı olduğuma inanmıyorum. Yalnız daima adım adım ilerlemek gerektiğine inanıyorum. Hem hayatta hem de basketbolda bazı aşamaları atlayarak hedefinize ulaşamazsınız. Oldukça yakında bir Fenerbahçe maçı oynayacağız. Bu yüzden bir tek bugün bu galibiyeti kutlamak zorundayız. Fenerbahçe maçından sonrasında Kızılyıldız müsabakasını konuşabiliriz. EuroLeague’de her maç zor. Kızılyıldız maçı da bunlardan biri olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz