Zeljko Obradovic idmanda nefret ettiği özelliği açıkladı! Çarpıcı sözler – Basketbol Haberleri

Partizan başantrenörü Zeljko Obradovic, çalıştırdığı takımlarda devamlı bağlı kalmış olduğu ilkelerden bahsetti. EuroLeague’in Avrupa’da büyük başarılar kazanmış olan koçlarına yer verdiği “Euroleague Masterminds” programının ilk konuğu olan Obradovic, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

İŞTE YENİ ADRESİ

Tecrübeli koçun açıklamaları şu şekilde:

“Koçluk kariyerime 1991’de başladım ve şu anda 2023’teyiz. Fazlaca uzun vakit geçti ve bu süreçte basketbol fazlaca değişti.”

“Takımlarımdan istediğim şey, haiz oldukları kaliteyi kullanıp akıllı oynamaları. Uyum sağlamaları gerekiyor. Her şeyi düşünmek gerekiyor ve bence ufak detaylar fark yaratıyor. Profesörüm Aleksandar Nikolić’le çalışmak benim için büyük bir fırsat oldu. Ayrıntıları o halletmişti. Muhtemelen ben de onun yardımıyla yapıyorum.”

Zeljko Obradovic idmanda nefret ettiği özelliği açıkladı Çarpıcı sözler

‘TAKIMIN ODAKLANMADIĞI İDMANLARDAN NEFRET EDERİM’

“Her şeyden ilkin oyuncuların idmanlarda nasıl tepki vereceği oldukça mühim, bu sebeple idman fazlaca fazlaca mühim. Eğer idmanda iyiysen maç içinde de iyi olursun. Takımın odaklanmadığı idmanlardan nefret ederim. Bir yada iki oyuncunun savsakladığını görürsem, onları benche alıp diğerleriyle devam etmek daha iyi bir yoldur.

Basketbol koçu olmak için fazlaca düşünmeniz ve oyuncularınızı izlemeniz gerekiyor. Oyun kurucularımdan isteğim şey, 20 saniyelik düzgüsel bir atak oynayabilmemiz için devamlı fazlaca süratli pas vermeleri. Sonrasında, rahat çözümleri seçiyoruz. Kolay şeyler. Basketbol özünde nedir? İçeride oynarsınız, ikili oyun oynarsınız ve bire bir oynarsınız.”

‘BASKETBOLU ÇOK SEVİYORUM’

“Her gün, yeni bir şeyler öğrenmek ve daha iyi olmak için bir fırsattır. Sevdiğiniz işi yapmanın büyük bir imtiyaz olduğuna inanıyorum. Ve basketbolu fazlaca seviyorum. Şu demek oluyor ki fazlaca sevdiğim bu işi yapabiliyor olduğum için fazlaca fazlaca mutluyum.”

OLAY SÖZLER

Zeljko Obradovic idmanda nefret ettiği özelliği açıkladı Çarpıcı sözler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz