Pınar Karşıyaka’da 49 sayı utancı! – Basketbol Haberleri

Avrupa’dan üst üste üçüncü yıl erken elendikten sonrasında bu sürem tek hedefi olarak kalan Basketbol Süper Ligi’nde en yakın rakibi Beşiktaş’a deplasmanda 49 sayı farkla 115-66 yenilen Pınar Karşıyaka büyük hayal kırıklığı yaşarken taraftarını da oldukça kızdırdı. Bu yenilginin arkasından birçok yeşil-kırmızılı yandaş, alıştırmacı Ufuk Sarıca’yı istifaya çağrı etti.

Ligde üst üste 3 yengi alıp düzgüsel sezonu ilk 4 sıra içinde bitirmeyi büyük oranda garantiledikten sonrasında üçüncülük yarışında Beşiktaş’a konuk olan Karşıyaka hemen hemen ilk periyotta 18 sayı farkla geriye düştü. İkinci periyotta yabancılardan Carey de sakatlanınca yeşil-kırmızılılar tamamen oyundan koptu. Hemen hemen üçüncü periyotta rakibine üstün dereceli oranda 93 sayı şansı veren İzmir ekibi, 51 sayı farkla geriye düşmüş olduğu maçtan 115-66 yenik ayrıldı.

Pınar Karşıyaka bu mağlubiyetle üçüncülük yarışında havlu atarken taraftarlar da takıma ve alıştırmacı Ufuk Sarıca’ya tepki gösterdi. Toplumsal medyada bazı taraftarlar ve yandaş sayfaları, 9 yıl ilkin kulübe şampiyonluk dahil 3 kupa kazandıran, 5 sezondur aralıksız dümende olan Ufuk Sarıca’yı istifaya çağrı etti. Maçın arkasından oldukça mutsuz olduklarını açıklayan Ufuk Sarıca, “Tarifi oldukça zor, can acıtan bir yenilgi oldu. Oynadığımız oyunun bir mazereti olamayacağı şeklinde, rakibimizin tüm maç oynadığı iyi basketbolun da hakkını vermeliyiz. Maçın hiçbir bölümünde basketbolun gerçeklerine ve ekip karakterine haiz olamadık. Carey’nin sakatlığı da öteki bir üzüntümüz oldu. Basketbol kariyerimde yaşamadığım tarzdaki bu gece için tüm sorumluluğu alıp en başta kendi adıma, hemen sonra da takımım adına camiamızdan özür arzuluyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz