Houston Rockets’ta Alperen Şengün’ün sakatlık durumu belli oldu! Alperen’den açıklama geldi – Basketbol Haberleri

NBA’de fazlaca iyi bir sürem geçiren Alperen Şengün, Sacramento deplasmanında kaygı yaratan bir sakatlık ile karşı karşıya kaldı. Ulusal yıldızımız, takımının 112-104 kazanılmış olduğu maçta bitime 39 saniye kala sakatlanarak oyuna devam edememişti.

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE KENARA GELMİŞTİ

Alperen Şengün’ün Sacramento deplasmanında yaşamış olduğu sakatlık, son aşama kaygı verici duruyordu. Ayak bileği ve dizine darbe alan ulusal yıldız, sahayı engelli sandalyesi ile terk edebilmişti. Alperen’in sakatlığı ekip arkadaşları ve kenar yönetimi de fazlasıyla etkilemişti.

Houston Rocketsta Alperen Şengünün sakatlık durumu belli oldu Alperenden açıklama geldi

SAKATLIĞA İLİŞKİN İLK DETAYLAR BELLİ OLDU

ESPN’den Adrian Wojnarowski, Alperen Şengün’ün yaşamış olduğu sakatlığa ilişkin ilk bilgileri paylaştı. Ilk olarak ulusal yıldızın sağ bacağın alt kısmındaki ciddi bir sakatlıktan kurtulmuş olduğu açıklandı. Bu sürem NBA’de kaydettiği yükseliş ile dikkat çeken Alperen’in ayak bileğinde ciddi bir burkulma ve dizinde bir kemik zedelenmesi olduğu ifade edildi.

ALPEREN’DEN SAKATLIK AÇIKLAMASI

NBA’de geçtiğimiz gün Houston Rockets’ın, deplasmanda Sacramento Kings’i 112-104 yenik etmiş olduğu karşılaşmada sakatlanan ve parkeyi tekerlekli sandalyeyle terk eden ulusal basketbolcu Alperen Şengün, son durumuyla ilgili toplumsal medya hesabından izahat yayımladı. Dizinde herhangi bir sorun olmadığını dile getiren Alperen, bilek burkulması sebebiyle kısa bir tedavi sürecinden geçeceğini söylemiş oldu.

21 yaşındaki basketbolcu, açıklamasında, “Tanrı’a fazlaca şükür dizimde herhangi bir sorun yok. Bileğim burmuş olduğu için kısa bir tedavi sürecim olacak. Desteğinizi sezmek bana güç verdi. En kısa zamanda eskisinden daha kuvvetli dönmek için çalışmalara başlayacağım. Her insana fazlaca teşekkürler” ifadelerine yer verdi.

 

Houston Rocketsta Alperen Şengünün sakatlık durumu belli oldu Alperenden açıklama geldi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz