Beşiktaş’tan sert açıklama: Her türlü yasal hakkımızı kullanacağız – Basketbol Haberleri

İşte Beşiktaş’ın resmi siteden yapmış olduğu izahat;

BKT EuroCup çeyrek finalindeki rakibimiz Hapoel Tel Aviv’in basketbolcusu Xavier Manford’un, uyuşturucu madde kullanımından dolayı İsrail Basketbol Federasyonu tarafınca eşi benzeri görülmemiş bir halde 21 gün müsabakalardan uzaklaştırma cezası aldığını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Sporun ruhuyla bağdaşmayan bu tip bir eyleme uygulanan yaptırımın, Kulübümüz ile gerçekleşecek müsabakadan birkaç gün ilkin ve emsallerine gore oldukça düşük olacak şekilde 21 gün olarak açıklanması kabul edilemez bir durumdur. Açıklanan bu ceza, sporun ruhuna aykırı olan bu tür davranışların caydırıcılığına gölge düşürmekte ve söz mevzusu davranışların önünü açabilecek bir durumu doğurmaktadır.

Ek olarak; Hapoel Tel Aviv başantrenörünün bir röportajında numunenin Aralık ayında alındığını söylemesi fakat sonuçların Şubat ayında açıklanması mevzuyla ilgili sual işaretlerini artırmaktadır.

FIBA ve Euroleague kurullarının söz mevzusu durumla ilgili daha önceki emsalleri de göz önünde bulundurarak hakkaniyetli bir karar vereceklerini umuyoruz. Mevzunun sonuna kadar takip edeni olacağımızı ve her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla.
Beşiktaş JK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz