Hidayet Türkoğlu: Kulüplerimizin Avrupa’daki başarısı bizi her geçen gün gururlandırıyor – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Medicana içinde Basketbol Ligi ana sponsorluk anlaşması imzalandı. Organizasyonun arkasından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Medicana CEO’su Kurtuluş Özkaya, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. Geçtiğimiz pazar günü 2025 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nde İzlanda ile oynan müsabakada ulusal ekibi yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür eden Başkan Hidayet Türkoğlu, “Her insanın bilmiş olduğu benzer biçimde Türkiye Basketbol Ligi, hem ulusal hem de internasyonal arenada marka kıymetini üst seviyelere taşımaya devam ediyor. Kulüplerimizin Avrupa’daki başarısı bizi her geçen gün gururlandırıyor. Bu anlamda da Türkiye Basketbol Ligi’ne görüş açısı fazlaca anlamlı ve kıymetli olmuştur. Bugün de ülkemize 30 yılı aşkın süredir hem sıhhat hem de spor anlamında fazlaca kıymetli yatırımlar yapmış olan Medicana ile ortaklık yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tip anlaşmalar basketbola olan ilginin artmasında fazlaca değerlidir. O yüzden başta Kurtuluş beye ve tüm Medicana markasının çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ümit ederim bu ortaklık uzun seneler sürecek bir antak kalma olur. Hem Medicana grubunun hem de Türk basketbolunun mutlu olacağı bir süreç olur” diye konuştu.

“Önümüzde güzel bir yaz süreci var”

Ulusal takımın galibiyetinden dolayı mutlu olduklarını fakat performansın yetersiz bulunduğunu vurgulayan Başkan Hidayet Türkoğlu, “Ilk olarak kazanmak doğal daima hem motivasyon anlamında hem de deneyim anlamında bizleri mutlu ediyor. Fakat her şeyden önemlisi bu salonu hınca hınç dolduran taraftarımız için mühim bir coşku süreci oldu. Biz vakalara yönetici olarak değişik bakıyoruz. Kazandığımız için mutluyuz ve katılacağımız turnuva için pozitif bir adım olarak görüyoruz. Rakibimiz İzlanda’da olsa, son saniye kazanmış da olsak bizim için değerliydi. Takıma yeni katılan Tarık Biberovic’in de takımla beraber bu heyecanı yaşamış olması da doğal ki bizim için fazlaca değerliydi. Önümüzdeki süreçlerde de kendimizce yapmamız gerekenleri net bir halde gördük. Bu süreç daima değişik olmuştur. Ulusal ekip daima bu tip organizasyonların var olmasına vesile olmuştur. Bu tip maçların bu şekilde kazanılması sevindirse de düşündürmüyor değil. Önümüzde güzel bir yaz süreci var. Lüzumlu adımları yavaş yavaş atacağız. Bizi devamlı destekleyen, salonu dolduran ve sonrasında kutlama eden her insana teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kurtuluş Özkaya: “Hidayet Türkoğlu’nun sahadaki dik duruşu bizlere daima güç verdi”

Medicana CEO’su Kurtuluş Özkaya ise Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne ana sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye basketbolunun örnek sporcusu olan Hidayet kaptan ile beraber olmaktan da ayrı bir coşku ve onur duyuyoruz. Bu sebeple biz onu daima büyük bir şevkle izledik. Kimi zaman televizyondan kimi zaman de canlı izledik. Onun o sahadaki dik duruşu, ekibi toparlayan duruşu bizlere daima güç verdi. Türkiye’nin en gerekseme duyduğu dönemlerde onun sıcak eline ihtiyacımız vardı. Ikimiz de bugün imzaları atarken, elimiz sıcaktı. İnşallah Türk basketboluna uğurlu geleceğimize inanıyoruz. Spor ve sıhhat alanında hizmet vermeye başlayalı 34 yıl oldu. Bu sürecin 32 yılını Medicana’da geçirdik. Açıkçası bugün başkanla beraber keyifli bigün yaşıyoruz. Uzun sürecek bir antak kalma olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz