Ergin Ataman: İyi oynamadık ama kazanmak için bir yol bulduk – Basketbol Haberleri

Bugün iyi basketbol oynamadıklarını belirten Ataman, “Maç süresince oyunu denetim eden taraf bizdik. 5 sayıyla, 7 sayıyla ve 11 sayı farkla öne geçtiğimiz dönemler oldu. Son 3 dakikada inanılmaz hatalar ve top kayıpları yaptık. Onlara erken atış şansı tanıdık. Kontrolü kaybettik. Bu basketbol. Kimi zaman iyi oynarsın ve kaybedersin. Kimi zaman de fena bir maç oynarsın ve şansınla kazanırsın. Bugün talih bizimleydi. Bu bizim için fazlaca mühim bir maçtı sıralama açısından. İyi oynamadık fakat kazanmak için bir yol bulduk” diye konuştu.

“BUGÜNKÜ KÖTÜ OYUNUN ANTRENÖR OLARAK SORUMLUSU BENİM”

Tarık Biberoviç’in maçı kazandıran son saniye basketiyle ilgili konuşan Ataman, “İlk etapta Tarık boş ise topu ona vermeyi planladık. Tarık boşsa faul problemleri de olduğundan içeriden atış kullanmayı düşündük. Tarık pası alamazsa Melih’in çıkıp şutu vardı. Kenan, Tarık’a vermeyi tercih etti ve bana gore doğruydu. Tarık daha da net atabilirdi fakat topu elinden kaçırdı. Talih yanındaydı, sonrasında topu tuttu ve skor yapmış oldu. İlk etapta bunu çizmiştik. Son alternatifimiz Melih’ti. Tarık yakın bir atışla sayıyı buldu. Son saniyede Ergin Ataman’ın çizdiği oyunla kazandık demeyin. Şu sebeple bugünkü fena oyunun alıştırmacı olarak sorumlusu benim” ifadelerini kullandı.

ERTEN GAZİ: TAKIMIMLA SON SANİYEYE KADAR MÜCADELE ETTİĞİ İÇİN GURUR DUYUYORUM

Ay-yıldızlı taraftarlara teşekkür ederek sözlerine süregelen ulusal basketbolcu Erten Gazi ise “Bugün bizi yalnız bırakmadılar. Salon tamamen doluydu ve mükemmel bir atmosfer vardı. Bu maça hazırlanmak için fazlaca kısa bir süremiz vardı. Birbirimize alışmak için fazlaca fazla vaktimiz yoktu. Takımımla son saniyeye kadar savaşım etmiş olduğu için gurur duyuyorum. Maçı kazanmayı başardık” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz