Karşıyaka’da İlker Ergüllü şoku! – Basketbol Haberleri

Sürem başlangıcında başkan adaylığı tüzükteki üyelik süresi engeline takılıp kurulmasına vesile olduğu yönetimde asbaşkanlığı kabul eden, mayıs ayındaki kongrede en mühim başkan talibi olarak görülen Ergüllü, çekilme etmiş olduğu gün TFF 3’üncü Lig 2’nci Grup’ta şampiyonluk yarışında Batman Petrolspor’la mühim maça çıkacak futbol takımına 5 milyon TL’lik hakediş ödemesi de yapmış oldu. Kaf-Kaf’ta Asbaşkan Cenk Karace önderliğinde geçen ay oluşturulup topluluğun duayen isimlerinden Hasan Denizkurdu’nun başkanlığa getirilmiş olduğu danışma kuruluna İlker Ergüllü’yle beraber yönetimin büyük bölümünün alınmadığı ortaya çıktı.

Kurulda mevcut yöneticilerin bir çok olmamasına karşın Kerem Copcu, Cem Karas şeklinde eski başkan Turgay Büyükkarcı yönetiminden adların bulunmasının hastalık yarattığı öğrenildi. Maddi olarak sürem başından beri en yüksek katkıyı elde eden isim olduğu Karşıyaka’da yeni stat, salon ve altyapı tesisleri şeklinde projelerin lobi faaliyetlerini yürütecek danışma kuruluna alınmamasına tepki gösteren Ergüllü’nün dün istifasını noter vasıtasıyla kulübe gönderilmiş olduğu, mayıs ayındaki kongereye kadar yönetime başarı dilediği öğrenildi. Bu sürem basketbol şubesini yönetip futbolun haricinde kalan, hafta içinde baskete 2.5 milyon TL’lik maaş, menajerlik, deplasman ödemelerini kendi meydana getiren İlker Ergüllü’nün çekilme etmesine karşın dün futbol takımına da geciken hakediş ödemelerinin yapılabilmesi için tek başına 5 milyon TL kaynak verdiği açıklandı.

KUPA DEPLASMANINDA KRİZ PATLADI

Basketbol Türkiye Kupası’nda Pınar Karşıyaka’nın dün Anadolu Efes’le Konya’da oynadığı yarı final maçı için bu kente giden İlker Ergüllü deplasmandayken danışma kuruluyla ilgili kriz yaşandı. Basketbolda Türkiye Kupası kazanılırsa takıma 200 bin Dolar prim açıklamış olduğu belirtilen Ergüllü’nün Kaf-Kaf finale kalırsa kiraladığı hususi jetle futbol takımının Batman Petrolspor maçına gelip ardınan Konya’ya dönmeyi organize ettiği öğrenildi. Sadece danışma kuruluna alınmadığı ortaya çıkınca Konya’dan kulübe noter kanalıyla istifasını gönderen Ergüllü’nün çıkışı Karşıyaka yönetimini sarstı.

ERGÜLLÜ: MADDİ MANEVİ YANLARINDAYIM

Karşıyaka yönetimini sarsan çekilme sonrası İlker Ergüllü, krizin içeriğiyle ilgili yorumda bulunmayıp üstü kapalı izahat yapmış oldu. Ergüllü, “Yönetimde birlikte yola çıktığım Cenk Karace, Azat Yeşil ve Mustafa Karabağlı’nın yanı sıra Hasan Denizkurdu, Cem Karagözlü, Nedim Kalpaklıoğlu şeklinde önde gelen adların olduğu danışma kurulunun Karşıyaka topluluğu için ciddi lobi emek harcamaları yapacağına inanıyorum. Yönetimde yer almayıp, danışma kurulunun maddi tinsel sonuna kadar yanında olacağım” dedi.

Pınar Karşıyaka’nın Anadolu Efes’e 81-77 yenildiği Basketbol Türkiye Kupası yarı final müsabakasını da değerlendiren Ergüllü, “Hakemler tarafınca ciddi anlamda aleyhimize kararlarla hakkımız yendi. Baştan sona çekişmeli geçen maçta finalden olduk. Sadece basketbol takımımızın bundan sonrasında ligde ve Avrupa’da başarıya ulaşmış çizgisine devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz