Ergin Ataman mağlubiyetin ardından çılgına döndü! Gazetecinin sorusuna patladı: Maça nasıl konsantre olacaksınız? – Basketbol Haberleri

Yunanistan Ligi’nde Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, Aris’e karşı yenik oldu ve sezonun ilk yenilgisini aldı.

Eurohoops’ta yer edinen habere nazaran savaşım sonrası açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, maçın saatine ve yargıcı yönetimine tepki gösterdi.

BİLETİ KESİLDİ

‘DÜŞÜNEN KİŞİYİ TEBRİK EDERİM’

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Size bir sorum var. Hafta içi Pazartesi öğleden sonrasında saat 17:00’de maçı olan ustalaşmış bir lig biliyor musunuz? Bu fazlaca saçma. Oldukça yıpratıcı bir haftanın peşinden hadi ligde 5’te oynayalım… Oyuncularınızı nasıl hazırlayacak ve maça nasıl konsantre olacaksınız? Vakit yok. Basketbola 25-30 milyonluk bir yatırım var ve biz bir iş gününde akşam 5’te oynuyoruz. Ev sahibi avantajını bu şekilde kullanamazsınız ve hazırlanmak için zamanınız olmaz. Ekip kötüydü, hakemler de o şekilde ve maçı kaybettik. Bunu düşünen kişiye tebriklerimi iletiyorum”

Ergin Ataman mağlubiyetin ardından çılgına döndü Gazetecinin sorusuna patladı: Maça nasıl konsantre olacaksınız

BAŞKAN DA TEPKİ GÖSTERDİ

Dimitris Giannakopoulos, Panathinaikos’un mağlubiyetinden sonrasında hakemleri garip bir halde eleştirdi.

Giannakopoulos’un gündeme damga vuran sözleri şu şekilde:

“Bu maçı kazansaydık bile maçın tekrardan oynanmasını arzu ederdim, tıpkı Manchester’ın seneler ilkin kazanılmış olduğu fake penaltı şeklinde. Aptal şeklinde oynuyoruz, bitkin oluyoruz, niçin bilmiyorum fakat kazanacak şeklinde oluyoruz zira hakemler bizim lehimize fazlaca düdük çaldı. Hakemler Panathinaikos‘un kazanmasını istedi. Biz daha fena oynadık, kaybetmeliydik. Biz temiz basketbol istiyoruz. Yalnız kazanmak değil, temiz bir basketbol istiyoruz.”

Ergin Ataman mağlubiyetin ardından çılgına döndü Gazetecinin sorusuna patladı: Maça nasıl konsantre olacaksınız

‘BÖYLE HAKEMLER OLMAMASI LAZIM’

“Keşke Panathinaikos ve Olympiakos’un rakip daha iyi oynadığı için kaybetmiş olduğu günlere dönsek. Bunun olması için dün meydana gelen ve bugünkü şeklinde hakemler olmaması lazım. Sırf Panathinaikos’uz diye zorla kazanamamalıyız. İyi oynamadığımızda kaybetmeliyiz. Bugün de fena oynadık ve kaybettik. Daha iyiye gitmenin tek yolu bu.”

GOL SEVİNCİ HAKKINDA KONUŞTU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz