Çukurova Basketbol’da Başkan Serdar Çevirgen’den EuroLeague Women açıklaması! – Basketbol Haberleri

Bayanlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Çukurova Basketbol’un başkanı Serdar Çevirgen, kulüp resmi sitesinden bir izahat yapmış oldu.

Desteklerinden dolayı Mersin’e teşekkür eden Serdar Çevirgen, EuroLeague’deki mücadelelerine dair mühim bir açıklamada bulunmuş oldu.

Serdar Çevirgen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Euroleague’de ki son maçımızda, istemediğimiz bir sonuçla karşılaşmış bulunmaktayız. Çekya ekibi USK Prag karşısında mücadeleden yoksun basketbolun, bizlere yakışmadığının farkındayız ve bunun için tüm taraftarlarımızdan takımım adına özür arzuluyorum. Geçtiğimiz hafta kazandığımız maç ile grup ikinciliğini garantiledik oynadığımız maçın sonucu sıralama için bir öneminin kalmaması, takımımızın motivasyonunu kabul edilemez şekilde negatif etkilediğini gördük. Oldukca yoğun fikstürden çıktık ve 29 günde, arka arkaya oynadığımız Türkiye Kupası maçları ile beraber 11 maç oynadık. Ne yazık ki bu süreçten sakatlıklar ve bitkinlik sebebiyle negatif etkilendik. Sınırı olan rotasyonumuzdan dolayı bazı oyuncuların= üstüne fazlaca yük bindi ve son maçlarda bunun dezavantajlarını yaşadık. Bunlar konsantrasyon düşüklüğü için bahane olabilir- fakat ben kendi taraftarımızın önünde, mücadeleden yoksun oyunu kabul etmiyorum.

Bu şekilde bir görüntü sergilediğimiz için de tüm taraftarlarımızdan yeniden özür arzuluyorum. Mersin halkı, şehrinin takımına haiz çıktığını her fırsatta bizlere gösteriyor ve bu da bizi başarıya ulaşmış olmak için her gün daha çok motive ediyor. Verdikleri destekten dolayı tüm Mersin’e teşekkür ediyorum. Kulüp başkanı Serdar Çevirgen olarak; ne pahasına olursa olsun, bu ekip hem Türkiye Ligi’nde hem de EuroLeague’de geçtiğimiz yıl olduğu benzer biçimde şehri gururlandıracak sonuçlar olacağına dair söz veriyorum. Bu kent için, bu yandaş için mücadeleden ödün verilmesene asla müsaade etmeyeceğiz. Çeyrek finaldeki rakibi İspanya’nın Zaragoza ekibi oldu. Saha pozitif yanlarının bizde olduğu uç maçlık bir seri oynayacağız ve ilk maçımız 21 Şubat’ta Mersin’de. İnanıyorum ki Mersin, zamanı günlerinden birisini yaşayacak ve bir kez daha Çukurova Basketbol ile Final Four heyecanı yaşayacak. 

Çukurova Basketbolda Başkan Serdar Çevirgenden EuroLeague Women açıklaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz