Beşiktaş’tan Dusan Alimpijevic açıklaması: Kendisi uyarılmıştır! Eleştiri sınırlarının aşılmasına izin vermeyeceğiz – Basketbol Haberleri

Beşiktaş Emlakjet, Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında sahasında ağırladığı Bursaspor İnfo Yatırım’ı 88-59 yenik ederken koçu Dusan Alimpijevic’in eski ekibi Bursaspor ile içinde yaşanmış olan gerilim dikkat çekmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, ‘kişilik haklarına saldırısı sebebiyle ve eylemin ağırlığı dikkate alınarak’ ifadelerini kullandığı açıklamasında Dusan Alimpijevic’e 1 müsabakadan men ve 165 bin TL para cezası vermişti. Beşiktaş Kulübü’nden bu ceza sonrası resmi bir izahat geldi.

İşte Beşiktaş’tan meydana getirilen izahat şu şekilde:

“Beşiktaş Emlakjet takımımızın Başantrenörü Dusan Alimpijevic, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında oynanan Beşiktaş Emlakjet-Bursaspor İnfo Yatırım maçında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafınca kişilik haklarına hücum sebebiyle 1 maç men ve 165 bin TL para cezasına çarptırılmıştır.

Sahada savaşım veren iki takımdan bağımsız olarak, geçmişe dayalı kişisel sebeplerden dolayı rakip ekip sporcusu ile takımımızın Başantrenörü içinde yaşananlardan üzüntü duymakla beraber, kendisi uyarılmış ve tekrarının olmayacağına dair söz alınmıştır. Öte taraftan meselenin tahrik boyutu gözardı edilerek yapılmakta olan tek taraflı karalama ve linç kabul edilemez bir hal almıştır.

Takımımızın ligde ve Avrupa’da mühim hedeflere yürümüş olduğu bir dönemde maksatlı olduğu aşikar yazılar yazılmakta, tek taraflı nefret dolu yorumlar yapılarak karalama kampanyası sürdürülmektedir. Her geçen gün dozu artırılarak meydana getirilen bu kampanyaya karşı toleransımız kalmamıştır!

Dusan Alimpijevic’e Basketbol Federasyonu tarafınca verilen ceza kendisine ve kulübümüze ulaşmıştır. Kaide kitapçığındaki ceza uygulanmış, Başantrenörümüz ve kulübümüz verilen cezayı kabul etmiştir.

Meselenin geldiği noktanın eleştiri sınırlarını zorlayıp aşmasına asla izin vermeyeceğiz.

Dusan Alimpijevic, takımımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam edecektir. Saha dışı oyunlarını kurgulayan her kim olursa karşısında Beşiktaş JK’yı bulacaktır.

Saygılarımızla.

Beşiktaş JK”

 

Beşiktaştan Dusan Alimpijevic açıklaması: Kendisi uyarılmıştır Eleştiri sınırlarının aşılmasına izin vermeyeceğiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz