Marc Gasol, emeklilik kararını açıkladı – Basketbol Haberleri

İspanyol basketbolunun efsanelerinden Marc Gasol, emeklilik kararını duyurdu. 39 yaşındaki oyuncu, ustalaşmış basketbolculuk kariyerini noktaladığını deklare etti.

Veda paylaşımında basketbolun kendisine öğrettiği şeyleri geri verme zamanının geldiğini belirten Marc Gasol, son olarak formasını da giydirilmiş olduğu Girona’nın başkanı olarak sporun içindeki rolünü sürdürecek. Bununla beraber Marc, abisi Pau ile beraber başkanlığını yapmış olduğu vakıftaki projelerine devam etmeyi planlıyor.

Marc Gasol, emeklilik kararını açıkladı

Kariyerinde Barcelona, Memphis Grizzlies, Toronto Raptors, Los Angeles Lakers ve Basquet Girona formaları giymiş olan Marc Gasol; 3 kez All-Yıldız olmayı başardığı NBA’de bir kez de Senenin Savunmacısı Ödülü’nü kazanmıştı. Memphis forması giydirilmiş olduğu dönemde 2013 senesinde Senenin Savunmacısı seçilen Marc Gasol, ondan sonra 2019’da da Toronto Raptors ile NBA şampiyonluğu yaşamıştı. İspanyol oyuncu; ülkesiyle de iki kez Basketbol Dünya Kupası’nda, iki kez de Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda altın madalyaya ulaşmıştı.

 

Marc Gasol, emeklilik kararını açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz