Basketbola dev destek! ‘Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım’ın yenisi Malatya’da atıldı – Basketbol Haberleri

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), Köylerde Basketbol İçin BİDEV Adım Projesi kapsamında Malatya Yeşilyurt’ta Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’ne kazandırdıkları basketbol sahasının açılışını gerçekleştirmiş oldu.

BİDEV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Erol Tabanca’nın katkılarıyla BİDEV tarafınca yapımı gerçekleştirirken Malatya, Yeşilyurt’taki basketbol saha açılışına; Malatya İl Ulusal Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Yeşilyurt İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Caner Güler, Yeşilyurt İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Kemal Aladağ, Yeşilyurt İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Ahmet Emerce, Gençlik ve Spor Bakanlığı Malatya İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Şube Müdürü Murat İrteni, Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Müdürü Mehmet Durmuş Özgül, Basketbol İl Temsilcisi Aziz Yumrutepe, Gençlik ve Spor Bakanlığı Basketbol Antrenörü Seyit Burhanettin Şencan, Okul Müdürü Mustafa Kaban ve oldukca sayıda davetli katıldı.

FLAŞ GELİŞME

BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Arif Aytekin yapmış olduğu açıklamada, “Toplumsal mesuliyet programımız ile depremden etkilenen bölgelere odaklanarak, bölgede yaşayan çocuk ve gençlerin sporla tanışmalarını ve bu yolla sporun çocuklar üstündeki gücü yardımıyla daha iyi bireyler yetiştirmeye, toplumsal gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolculukta yeni sahamızı Malatya, Yeşilyurt’ta açmaktan onur duyuyoruz. Programımız kapsamında tesis mevzusunda yetersiz kalınan bölgelere tesis kurulumu, araç-gereç eksiği olan noktalara araç-gereç desteği, eğitmen mevzusunda zayıf kalan bölgelere eğitmen desteği benzer biçimde bir takım fonksiyonel yarar içeren aksiyonlar planlıyoruz. İlk aşamada 10 pilot il belirledik. Bu okullarda da tesis ve araç-gereç mevzusunda adımlar atıp, çocuklarımıza eğitim desteği ve yaşam becerilerine katkı mevzusunda da destek vererek onların gelişiminde pozitif tesir yaratacağız” dedi.

Sporun gençlerin etik ve toplumsal gelişimlerinin yanı sıra fizyolojik gelişimlerine de mühim katkılar sağladığını dile getiren BİDEV Yönetim Kurulu Üyesi Sami Baykal, “Zelzele bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz saha açılışları ile gençlerin toplumsal hayata tekrardan katılımını sağlıyoruz. Bu hedefle bizlere destek olan tüm sponsorlarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

SÜPER LİG’İN ESKİ YILDIZI AÇIKLADI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz