ÇBK MERSİN Başkanı Serdar Çevirgen’den hem teşekkür hem de söz – Basketbol Haberleri

Son Euroleague maçında Virtus Bologna’yı devirerek, geçtiğimiz yıl final oynadıkları Euroleague’de bir kez daha çeyrek final oynama yolunda büyük adım atan Çukurova Basketbol’da, eleştiri yengi kadar tamamen dolu tribünler ve yaşanmış olan karnaval havası da moralleri yükseltti

Mersin halkına teşekkür
Başkan Serdar Çevirgen, Mersin’de artık her maçı aynı atmosferde oynamak istediklerini, kendilerinin de bunu sağlayabilmek için bir ekip oluşturduklarını söylerken, “Virtus Bologna maçının peşinden Nesibe Aydın mücadelesindeki destek için de teşekkür ediyorum. İki uzatmaya giden maçı yitirmiş olsak da Mersin halkının bu desteğini kazanmak biz için oldukça önemliydi. Nesibe Aydın ekibi da Başkan Mirkan Bey, Genel Menajerleri Ali Kavaklıoğlu, coachları ve oyuncuları ile saygıyı oldukça hak eden bir ekip. Onları da galibiyetleri için kutluyorum. Yenilgiyi kabul edip, rakibimizi alkışlamayı bileceğiz fakat her maçta daha iyi olmak için de çalışmalarımızı artırrarak devam ettirecegiz. yandaş desteğinin de aynen bizim çalişmalarimiz benzer biçimde artarak devam etmesi bizim icin cok degerli bi mevzu. Bunu saglamak icinde organizasyon olarak mac ici etkinlikler anlaminda çalişmalar içindeyiz. Yandaş desteginin önümüzdeki iç saha maçlarımız Beşiktaş ve Prag mücadelelerinde de devam edeceğine yürekten inanıyorum. Sahada kazanmakta var kaybetmekte Lig uzun bir maraton ve biz sonunda olmak istediğimiz yerde olacağımıza, gene finaller oynayacağımıza kupalar kazanacagimiza inanıyoruz. Bunun için de yönetim olarak tüm emekleri yapıyoruz. Bu sürem ligde 4 yabancılı sistemle tekrardan kalitenin arttığını, oldukça keyifli maçlar oynandığını görüyoruz. Hem bizim takımımızda hem rakiplerimizde yerli oyuncuların da katkısının artması sevindirici. Lig artık eski yıllardan oldukça daha zor.” dedi.

Köktencilik kararlar aldık
Sezonun geride bıraktıkları bölümünü de değerlendiren Başkan Çevirgen, sürem başlangıcında ekibi kurgularken bazı hatalar yaptıklarını kabul ederken, “Bilhassa takımın ana parçası olarak düşündüğümüz Alina ile yollarimizin ayrilmasi butun takim kimyamizi değiştirdi. Bu tarz şeyleri telafi etmek için de en süratli şekilde önlemlerimizi aldık, köktencilik kararlara imza attık ve gidişatın da istediğimiz benzer biçimde değiştiğine tanık olduk. Bu hamlelerimiz devam edecek. İspanyol Ulusal Ekibi’nın oldukça mühim isimlerinden Maria Araujo’yla 2,5 yıl sözleşme imzaladık. Avrupa’da birçok kulübün sıralamasında olan bir adı hem bu yılı hem de geleceğimizi düşünerek uzun soluklu aramıza kattık. Sakatlıktan yeni çıkmış olduğu için derhal forma giyemedi bir ihtimal fakat sıradaki ilk maçımızdan itibaren o da sahada yerini alacak ve inanıyorum ki bizlere oldukça büyük güç katacak. Doğal ki çalışmalarımız bitmedi. Taraftarımızın gönlü rahat olsun, onların da görmüş olduğu eksikleri kapamak için yeni hamlelerimiz de var. Bunun için de takımımızın teknik ve yönetimsel ekipleri emek verme içinde, en doğru sonucu vermek için kolları sıvamış durumda. Netice ne olur bilmiyorum fakat bizlere büyük destek veren Mersin halkına, sürem sonunda, kendim ve yonetimim adina ‘Yönetim ekip için her şeyi yapmış oldu, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı’ dedirteceğimizin sözünü veriyorum.

Verilen destekleri unutamayız
7 yılda geldikleri noktanın kendileri için büyük gurur bulunduğunu, sadece son oynadıkları Virtus Bologna ve Nesibe Aydın maçlarında taraftarların yarattığı ortamın da kendisi adına minimum Euroleague finali kadar sevindirici bulunduğunu vurgulayan Serdar Çevirgen, “En büyük hayallerimden birisiydi, Mersin’de bu şekilde bir ortamı yaratmak. Ikimiz de taraftarımız için her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz, salona geliş-gidişleri için servisler koyuyoruz, onlar için yeni keyifli aktiviteler planlıyoruz fakat onların maçlara gelmek için bu kadar istekli oluşu, ailelerin buluşma noktalarından bir tanesi olarak Çukurova Basketbol maçlarını seçmesi mükemmel bir kazanım. Anadolu’daki bir kulübün başarması kolay değil fakat biz 7 yıl için de Euroleague’in en iyi organizasyonlarından birisi olduk. Son iki yılda favorilerden bir tanesi gösteriliyoruz. Basketbol toplumu bunun ne kadar zor ve ne kadar kıymetli bulunduğunu biliyor, görüyor, bunu bizlere de iletiyor. Doğal ki Mersin’de bu tarz şeyleri başarırken, oldukça kıymetli Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan’ın, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in, Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’in, eski ve yeni ulusal eğitim müdürlerimizin, Büyükşehir Belediyemizin, ana destekçimiz Mersin Liman İşletmeleri (MIP) ve tüm sponsorlarımızın, tüm mülki yönetim amirlerinin desteğini söylemeden olmaz. Onlar olmasa biz bu hayalleri kuramaz, takımımızı Avrupa’nın mühim markalarından biri yapamazdık” ifadelerini kullandı.

3 büyüklerle rekabet bizim için şereftir
Mersin’in basketboldaki sesi olmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Serdar Çevirgen, “Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray benzer biçimde asırlık çınarlarla aynı ligde oynamak bizim için şereftir. Onlarsız bu ligin tadı da kıymeti de esasen olması imkansız. Bizlerin arasındaki bu rekabet, hanım basketbolunu da zirveye çıkaracaktır. Nasıl ki hanım voleyboluyla gururlanıyoruz, eskisi benzer biçimde hanım basketbolunu da gurur duyulacak hale getireceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Kulüp olarak muhteşem bir alt yapımız var. Başındaki hocalarımıza güvenim sonsuz. Alt yapıda bigün olsun maç kazanmakla ilgili konuşmadım. Aksine ‘isterseniz maçları kaybedin fakat bizlere Euroleague oyuncusu yetiştirin’ dedim. Tamamen gelişim amaçlı bir alt yapımız var ve artık bu çalışmaların da karşılığını alma zamanımız geldi. Türk Basketbolu’na daha çok katkımız olursa, ne mutlu bizlere” diyerek konuşmasını noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz