Çukurova, Bursa’dan mutlu dönüyor – Basketbol Haberleri

Mabrey’in forma giymediği maçta Botaş’a kaybeden Çukurova, bu kez Bursa Uludağ deplasmanına yıldızının olduğu beş ile başladı. Mabrey farkını derhal hissettirirken, bunun yanında pota altından Williams ile sayılar gören, kenardan da Kiss, Melis ve Cornelius’tan katkı alan konuk ekip ilk çeyreği 23-10 önde tamamlamış oldu ve farkı çift hanelere çıkardı.

İkinci periyodun başlangıcında Çukurova skor üretmekte zorlanırken bu krizden ekibi çıkan Mabrey oldu. Üst üste sayılarla konuk ekibin üstünlüğünü müdafaasını elde eden yıldız basketbolcu mücadelede çift hanelere çıkan ilk isimdi. Kenardan gelmesine karşın Kiss de en etkililer arasına daha ilk yarıdan adını yazdırdı. Çukurova böylece soyunma odasına 42-37 üstün gitti.

Rotasyonu dar olan Bursa Uludağ ilk beşi haricinde yalnız Eda Şahin’e talih verdi. Çukurova’da ise ikinci devrede de Mabrey şov sürdü. Üst üste sayılarla farkı çift hanelere yine taşıyan yıldız basketbol konuk ekibi rahatlattı. Çukurova son 10 dakikaya da 64-46 üstün başlamayı başardı.

Dördüncü çeyrekte Çukurova’da Ceyhun Yıldızoğlu kenardaki isimlere daha çok talih verirken konuk ekip Sinem ve Cornelius ile sayılar bulmaya devam etti, salondan 85-54 galip ayrıldı. Çukurova’da Mabrey son bölümlerde kenarda otursa da 24 sayıyla en skorer isim olurken, Kiss 17, Williams, Cornelis ve Sinem de 10’ar sayıyla çift hanelere çıktı.

BURSA ULUDAĞ: Kiana 19, Oumoul 4, Tuba 10, Shaqwedia 12, Channon 8, İpek, Eda 1
ÇUKUROVA: Asena, Williams 10, Mabrey 24, Sinem 10, Hollingsworth 5, Kiss 17, Melis 5, Cornelius 10, Derin, Elif, Meltem 4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz