Çukurova Basketbol’da başkan Serdar Çevirgen açıklama – Basketbol Haberleri

Son şampiyon unvanıyla katılmış olduğu ING Hanımefendiler Basketbol Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık’e uzatmanın son saniyesinde gelen üçlükle yenilen Çukurova Basketbol’da Başkan Serdar Çevirgen, uzatmanın son saniyesinde yedikleri maçtan ilkin rakip oyuncunun net şekilde steps yaptığını sadece hakemler tarafınca değerlendirilmeyen bu hatayı kendilerinin de sporun doğasında olan bir durum olarak kabul ettiklerini söylemiş oldu.

Hem rakiplerini hem de kendi takımını sergilenen mücadeleden dolayı kutlayan Çevirgen, yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

ÇBK Mersin olarak, ING Türkiye Kupası tarihinin en iyi finallerinden birinin parçası olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Çeyrek finalde Galatasaray Uygar Faktoring’i, yarı finalde ise güzel bir oyunla elediğimiz Beşiktaş’ı bir kez daha kutluyorum. Final maçında savaşım ettiğimiz Fenerbahçe Alagöz Tüm ortaklık’i mücadelelerinden dolayı kutlarım. Maç süresince mükemmele yakın bir yönetim sergileyen fakat maçın son saniyesinde sayı olan topta görmedikleri topla adım atma kararıyla, geçersiz olan sayıyı vererek şehrimize bir kupaya mâl olan hakemlerimize de her şeye karşın teşekkür ediyoruz. Bu hatalı karar, bizlere bir kupa kaybettirse de sporun doğasında bu benzer biçimde durumların bulunduğunu kabullenerek, önümüzdeki finallere odaklanıyoruz. Bu bağlamda şampiyonluğu hak etmelerine karşın ulaşamayan takımımızı ve teknik ekibimizi de kutluyorum. Hakemlik müessesesinde insan faktörünün hala daha baskın bulunduğunu biliyoruz fakat tarihe de bu finale hakemlerin son saniyede kaçırılmış olduğu pozisyonun damga vurduğunu not düşmek istiyoruz.

Çukurova Basketbolda başkan Serdar Çevirgen açıklama

ÇBK Mersin basketbol organizasyonu olarak bu lige ve bu oyuna yatırımlarımıza, oynayacağımız yeni finallerle devam edeceğiz. Organizasyonumuz naturel hedefi olan şampiyonluklar için lüzumlu gördüğünde, lüzumlu transferleri yaparak şehrimize bir kupa daha kazandıracaktır. Ek olarak her daim takımımıza desteklerini esirgemeyen; Vali Sayın Ali Hamza Pehlivan’a, Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Abdullah Özyiğit’e, MIP’ye, tüm sponsorlarımıza ve bizleri destekleyen kıymetli taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz