Bursa’nın potada yükselen yıldızı: Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor – Basketbol Haberleri

Geçtiğimiz senenin ağustos ayında kurulan ve kısa sürede 1. Lig puan cetvelinde üst sıralara adını yazdırmayı başaran Bursa temsilcisi Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor Kulübü, hanım basketboluna katmış olduğu kıymet ile dikkat çekiyor. Kulübün başkan yardımcısı Nergis Rusçuklu amaçlarının hanım basketbolunu sevdirmek bulunduğunu belirterek, “Bu hedefimiz doğrultusunda ilerleyen dönemde altyapımızı oluşturmak istiyoruz. Ufak yerlerde yaşayan yetenekli kızlarımızı bulup, onlara fırsat sunma hedefindeyiz. Bu kapsamda da ana sponsorumuz olan Danilo’s Pizza, ‘Hanım Basketbolu’na hizmetlerini geliştirmek adına Düzce Basket Kulübü ile altyapı faaliyetleri için ortaklaşa iş gerçekleştirmiştir. Bu beraberlik ile Düzce ilindeki 6-14 yaş aralığındaki kız çocuklarımıza tarama yapılarak yetenekli ve gelişim vaadeden sporcu adaylarına parasız basketbol eğitimi verilecektir. Hedefimiz alt yapıdan yetişecek olan kız evlatlarının Türkiye Hanım Basketbol Liginde savaşım eden A takımımıza ve Ulusal takımımıza sporcu yetiştirmektir” diye konuştu.

“Hanım güçlenirse, cemiyet güçlenir”
Nergis Rusçuklu, hanım basketbolunu önemsediklerinin de altını çizdi, “Şu sebeple her şeyden ilkin hanımı önemsiyoruz. Bir ihtimal birazcık klişe şeklinde gelecek olsa da, “Hanım güçlenirse cemiyet güçlenir” bakış açısına gönülden inanıyoruz. Ve bu perspektif ile bir kız çocuğunun yaşamını değiştirebilirsek, biliyoruz ki bir ihtimal oldukça uzun sürer fakat dünyayı da değiştirebiliriz. Bu fikir ile her spor branşında kız çocuklarına fırsat eşitliği sağlanması gerekiyor. Bu mevzuda en mühim faktörün de aile bulunduğunu düşünüyoruz. Aileler, adam çocuklarını minimum bir spor yapmaları mevzusunda cesaretlendirirken, toplumun birçok kesiminde maalesef kızlar mevzusunda oldukça korumacı ddavranılıyor bundan dolayı aileler kızların diziksel olarak erkeklerden daha narin, kırılgan ve zayıf bulunduğunu düşünüyor Bu yanlış inancın toplumun daha oldukça bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi ile düzelebileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Rusçuklu: Sponsor desteği oldukça mühim
Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Atalay’ın hanım basketboluna her anlamda destek verdiğini de sözlerine ekleyen Rusçuklu, “Öteki sponsorlarımız Atacar Filo, TEM Trafik Müşavirliği, Demirdağ Sigorta ve Hekim Çelik firmalarına da vermiş oldukları destek sunar için şükranlarımızı sunuyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Bu ailede vazife alan kıymetli antrenörlerimize, teknik kadromuza, kıymetli sporcularımıza ve emek verme arkadaşlarımıza da oldukça teşekkür ediyoruz. Ek olarak Bursa Ant Spor Yönetimi olarak Bursa Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’a, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Rahmi Aksoy’a ve Gemlik İlçe Spor Müdürü Sayın Berkan Atasoy’a, ligde Bursa ili adına savaşım eden takımımıza bugüne dek vermiş oldukları destek için teşekkürü borç biliriz” şeklinde değerlendirmede bulunmuş oldu.

Bursa’nın potada yükselen yıldızı:  Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz