Sarunas Jasikevicius’dan transfer itirafı: 1.5 milyonluk teklifi reddetmek… – Basketbol Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Dimitris Itoudis’le yollarını ayıran Fenerbahçe Beko’da göreve Sarunas Jasikevicius getirildi. Tecrübeli başantrenör, Litvanya basınına dikkat çekici açıklamalarda bulunmuş oldu.

Sarunas Jasikevicius, “26 milyon taraftarın hepsiyle hemen hemen tanışmadım. Kulübün ne kadar büyük bulunduğunu aslına bakarsanız biliyordum, ek olarak buraya ulaşmadan önce Edgaras Ulanovas’la konuştum. Bana burada geçirdiği zamandan fazlaca keyif aldığını söylemiş oldu, ben de oyunculuk dönemimde burada geçirdiğim altı ayda fazlaca keyif almıştım. Kulüpte tanıdık birçok isim var, benim için iyi bir durum. Gene de süre fazlaca süratli geçiyor. Yarın Berlin’e uçacağız ve daha duracak bir evim yok, burada ev bakmak için hemen hemen yeterince vaktim olmadı. Gene de koçların yaşamı kimi zaman böyledir, galiba bir süre daha otelde kalmaya devam edeceğim. Aslına bakarsan son dört aydır evde oturuyordum” dedi.

Fenerbahçe Beko’yla anlaşmadan ilkin bu sürem ekip çalıştırma düşüncesi bulunmadığını itiraf eden Sarunas Jasikevicius, “Bu yıl çalışmak benzer biçimde bir planım yoktu. Litvanya basınında değişik takımlarla görüştüğüme yönelik doğru olmayan haberler çıkmıştı. Bu mevzuda haber yapanların daha görevli davranmaları gerekiyor. Sağdan soldan bu benzer biçimde doğru olmayan şeyler duymak insanı sinirlendiriyor. Dün Litvanya’dan bir dostum aradı ve ‘Zalgiris sana senelik 1.5 milyon euro teklif etmiş, niye kabul etmedin?’ dedi. Ben de bu duyduğu haberi ‘garip’ bulduğumu söyledim. Söylediğim benzer biçimde bu haberleri yapanların daha görevli davranmaları lazım, sonuçta Litvanya’da halk doğru haberlere ulaşmayı bekliyor. Söylediğim benzer biçimde Fenerbahçe’yle anlaşmadan ilkin bu yıl çalışmak benzer biçimde bir planım yoktu. Gene de Zalgiris’ten gelecek 1.5 milyonluk teklifi reddetmek kolay olmazdı” ifadelerini kullandı.

Sarunas Jasikeviciusdan transfer itirafı: 1.5 milyonluk teklifi reddetmek...

Aktarma çalışmalarına dair konuşan Sarunas Jasikevicius, “Yönetimden bu mevzuyla ilgili görüşümü aldılar. Ben de yanıt vermek için birazcık daha süre geçmesi icap ettiğini söyledim. Yedi gün içinde transfere gerekseme olup olmadığına dair bir karar veremem” dedi.

İŞTE SÜPER LİG KARARI!

Barcelona altyapısında oynayan oğlunun Fenerbahçe’ye gelmesi benzer biçimde bir planı olup olmadığı yönündeki soruya Sarunas Jasikevicius şu cevabı verdi:

“Bilmiyorum, hemen hemen bu yönde bir karar vermedik. Aslen Şubat ayında ailecek yeni yıl için bir dinlence planımız vardı, sonrasında İstanbul’da bir otelde yaşamaya başladım. Yaşam bu, göreceğiz.”

Türkiye’deki ilk süreci ve şu andaki farklarla ilgili gelen suali Sarunas Jasikevicius, “Bu soruya yanıt vermek için daha erken. Gene de Türk oyuncuların takımlarında daha mühim roller edinmeleri lazım, bu fazlaca mühim bu sebeple Türkiye Ligi’nde yabancı kuralı İspanya’dan bile daha katı. Yalnız beş yabancı oynatabiliyoruz, bu yüzden Türk oyuncuların katkısı fazlaca kıymetli. Yerli oyuncularımızın gelişimine odaklanmamız lazım. Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası’nda onlara ihtiyacımız var” şeklinde cevapladı.

Sarunas Jasikeviciusdan transfer itirafı: 1.5 milyonluk teklifi reddetmek...

Barcelona hakkında konuşmak istemediğini belirten Litvanyalı başantrenör, “Barcelona hakkında konuşmak istemedim. Bir ihtimal bigün zamanı gelir ve söylemem gerekenleri söylerim, gene de kimi zaman söyleyecek güzel şeyleriniz yoksa konuşmamak en iyisidir” ifadelerini kullandı.

“Zalgiris – Barcelona maçında kalbiniz hangi takımdan yana olacak” sorusuna Sarunas Jasikevicius, “Barcelona’dan yana olmayacağı kati” yanıtını verdi.

AÇIKLAMA GELDİ!

Sarunas Jasikeviciusdan transfer itirafı: 1.5 milyonluk teklifi reddetmek...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz