NBA için All-Star oylaması başladı: Alperen Şengün de listede – Basketbol Haberleri

Taraftarların oyları, ilk 5’e seçilecek oyuncular için mühim yer tutarken Houston Rockets’taki üstün performansıyla tüm dünyanın dikkatini çeken Türk basketbolcu Alperen Şengün de öne çıkan adaylar içinde içeriyor. All-Yıldız maçı için oy verme süreci, NBA uygulaması ve NBA.com üstünden başladı. Houston Rockets için listenin başlangıcında ulusal basketbolcu Alperen Şengün bulunuyor.

‘DZEKO VE ICARDI’Yİ GEÇERDİM’

2 BİN SAYI, BİN RİBAUNT VE 500 ASİSTE ULAŞAN EN GENÇ OYUNCU

Kulüp tarihinde 2 bin sayı, bin ribaunt ve 500 asiste ulaşan en genç oyuncu olan Alperen Şengün, NBA’deki üçüncü yılı olan 2023-24 sezonunun başlangıcında Rockets’ın en iyi oyuncusu olarak gösteriliyor.

Şengün; saha içi şutlarda %52.7’lik isabaet oranı yakalarken, 19.9 sayı, 8.9 ribaunt, 5.2 asist ve 1 top çalma averajlarıyla vazife aldı. Alperen Şengün, bu istatistikleri ve sahada gösterdiği performansla basketbol severlerin yanı sıra öteki oyuncuların da dikkatini çekiyor.

NBA için All-Star oylaması başladı: Alperen Şengün de listede

PEKİ NASIL OY VERİLECEK?
,
Taraftarların vote.nba.com adresi üstünden “Start Voting Now” seçeneğine tıklaması ve Batı Konferansında yer edinen Alperen Şengün için “West” ekibine girmesi gerekiyor. Devamında çıkacak arama butonuna Alperen Şengün yazacak tüm basketbolseverler, ulusal oyuncunun ligdeki en büyük şovda yer alması için oy kullanabilir.

ÖZEL OYLAMA GÜNLERİNDE OYLAR ÜÇ KAT SAYDIRILABİLİR

Her gün yeni bir oy verme hakkına haiz hayranlar, ek olarak hususi günlerde kullanacakları oylarla da oylarını üçe katlayabilir. Bu hususi günler ise; 25 Aralık Pazartesi, 1 Ocak Pazartesi, 5 Ocak Cuma, 12 Ocak Cuma, 15 Ocak Pazartesi ve 19 Ocak Cuma.

NBA’DE MAÇLAR NEFES KESİYOR

LEBRON JAMES: ALPEREN’İN HARİKA YETENEĞİ VAR

Tarihin en iyi oyuncuları içinde gösterilen LeBron James ise, ulusal basketbolcu hakkında şu yorumlarda bulunmuş oldu: “Potada fazlaca etkili olabiliyor. Mükemmel top taşıma kabiliyeti var, sahayı görebiliyor, mükemmel pas atıyor. O hakkaten fazlaca iyi genç bir parça.”

NBA için All-Star oylaması başladı: Alperen Şengün de listede

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz