Fenerbahçe açıkladı! Görme kaybı tehlikesi – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında deplasmanda Beşiktaş’a 68-64 yenik olan Fenerbahçe Beko’da Yam Madar, gözüne isabet eden yabancı madde sebebiyle maça bir süre ara verilmişti. Sarı Lacivertliler, Madar’ın görbe kaybı tehlikesi yaşadığını ve tedavisine başlandığını deklare etti.

Fenerbahçe Beko’dan meydana getirilen izahat şöyleki;

Bilinmiş olduğu suretiyle Adam Basketbol Takımımız Fenerbahçe Beko’nun 2 Aralık Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynadığı karşılaşmanın ilk yarısında, ev sahibi ekip tribünlerinden atılan oldukca sayıda cisimden bir tanesi sporcumuz Yam Madar’ın kafasına isabet etmiştir.

Bu bölümde soyunma odasına gitmek durumunda kalan oyuncumuz, sıhhat ekibimizin müdahalesi ve kendisinin bu yöndeki yoğun isteği sonrasında karşılaşmanın ikinci yarısına devam etmiştir.

Fenerbahçe açıkladı Görme kaybı tehlikesi

Karşı karşıya gelme sonrasında sporcumuzda kısmi görme kaybı şikayeti oluşmuştur.
Yam Madar’ın durumu, yapılacak ileri tetkikler sonucunda netleşecektir.

Oyuncumuz Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an ilkin sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Bir basketbol maçında yaşanmış olan tüm bu olaylardan hareketle;

Maçın her anında edilen küfürler bir yana tribünlerden atılan sayısız cisimle de sahadaki tüm bireylerin sağlığını tehdit eden bir ortam oluşmuştur.

Bu ortamı oluşturanları ve bunun bir sporcumuzun yaralanmasına sebebiyet verecek noktaya gelmesine karşın mücadeleyi devam ettiren yarışma görevlilerini kınıyoruz.

Aslolan ve birincil sorumluluğu, spor alanlarında bu yaşananların hiçbir şekilde olmamasını, oluşması halinde ise ivedilikle son bulmasını sağlamak olan, başta Türkiye Basketbol Federasyonu olmak suretiyle tüm şahıs ve kurumlardan;

Bu ortama sebebiyet veren kişi ve şahısların tespit edilip ihtiyaç duyulan cezaların verilmesini,

Benzer utanç verici olayların yeniden etmemesi için en sert tedbirlerin alınmasını ve uygulanmasını bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz