Dimitris Itoudis’den Beşiktaş maçı sonrası tepki! ‘Herhangi bir yerde bu maç iptal edilirdi’ – Basketbol Haberleri

Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında Beşiktaş Emlakjet, Sinan Erdem Spor Salonu’nda ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu 68-64 yenik etti.

KURALAR ÇEKİLDİ! İŞTE RAKİPLERİMİZ

MAÇA ÇIKAN OLAYLARDA DAMGA VURDU

Karşılaşmanın ilk yarısının tamamlanmasına yakın Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, taraftarların küfürlü tezahüratlarına tepki gösterdi. Bu an esnasında tribünlerin reaksiyonu artarken sahaya atılan bir yabancı madde Fenerbahçe Beko’nun yıldızlarından Yam Madar’a geldi. Madar’ın kaşına gelen madde ile saha içinde yerde kalması sonrası maça bir süre ara verildi.

Dimitris Itoudisden Beşiktaş maçı sonrası tepki Herhangi bir yerde bu maç iptal edilirdi

ITOUDIS’DEN SERT SÖZLER

Maçın peşinden Fenerbahçe’nin deneyimli Koç’u Dimitris Itoudis, Beşiktaş Emlakjet maçında yaşanmış olan tribün vakalarına tepki gösterdi. Tribünlerden atılan yabancı maddeler sebebiyle Yam Madar’ın yaralanmasıyla ilgili sert sözler sarf etti.

Tecrübeli başantrenörün açıklamaları şu şekilde;

“Maalesef basketbol dışı şeyler konuşmam gerekiyor. Daima rakibi kutlama ederim. Benim görgüm bunu gerektiriyor. Bugün de doğal ki kazanılmış olduğu için Beşiktaş’ı kutlama edeceğim fakat bu maçın birazcık değişik şekilde kazanıldığını düşünüyorum. Federasyona, hakemlere, bunu organize eden her insana şunu sormak isterim. Bir oyuncuyu yaralayarak, tam her şey muntazam ve uygun giderken bu bir strateji midir? Federasyona sormak isterim. Oyuncuları yaralayarak maçın devam etmesi bir strateji mi? Bu kabul edilebilir bir şey mi? Düzgüsel şartlar altında herhangi bir yerde bu maç iptal edilirdi, durdurulurdu.”

MAÇ ÖNCESİ DİKKAT ÇEKEN DETAY

‘AYNI ŞEY HAKEMİN BAŞINA GELSE…’

“Aynı şey hakemin başına gelse, doğal ki asla kimsenin başına gelmesin. Ne hakeme, ne sahada asla hiç kimseye fakat bu maç aynı şekilde devam eder miydi? Bunun yanıtını maalesef bulamadım. Biz sahada fizikselliğimizle, oyunumuzla kazanmak istedik fakat maalesef 2023 senesinde sahada bu şekilde bir ortamı vardı. Ve bu oldukça ortadaydı. Bu sebeple Yam Madar bakış açısından yaralandı ve kabul edilebilir bir şey değil. Evet, taraftarlar maçın en büyük parçasıdır. Şarkılarıyla, marşlarıyla ve söylemleri ile olmalılar fakat Yam Madar’ı yaralayarak bu bir başarı ve mutluluk şeyi değildir. Tüm digital görüntüler ve her şey izlenmeli ve bunu icra eden şahıs hapse gitmeli bundan dolayı Yam Madar gözünü kaybedebilirdi. Yalnız bu değil, yüzlerce şey atıldı ve maç oynanmaya devam edildi.”

Dimitris Itoudisden Beşiktaş maçı sonrası tepki Herhangi bir yerde bu maç iptal edilirdi

‘MAALESEF BAKSETBOLU KONUŞAMIYORUZ’

“Dostum olan Beşiktaş’ın Koç’un yanına gittim ve mikronu alıp taraftarları sakinleştirmesini söyledim. Dönem içinde bunu yaptığını öğrendim ve bunun için kendisine teşekkür ederim. Bu mevzuda hepimizin yapabilmesi ihtiyaç duyulan bir şeyler var. Alıştırmacı de oyuncu da taraftarı sakinleştirebilir. Böyle bir durum Avrupa’da EuroCup’ta acaba olabilir miydi? Bunun cezası var. Oldukca büyük yaptırımı olur. Maalesef Türkiye ligi buna hoşgörü gösteriyor ve buna izin veriyor. Bunu icra eden kişilerin hepsi cezalar almalı. Bu şekilde maçın devam etmesi inanılmaz. Maalesef basketbolu konuşamıyoruz.”

OLAYLI DERBİ KARTAL’IN

Dimitris Itoudisden Beşiktaş maçı sonrası tepki Herhangi bir yerde bu maç iptal edilirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz