Pınar Karşıyaka Avrupa’da kayıp – Basketbol Haberleri

Maçın başlangıcında uzun süre skor üretemeyip 17 sayı farkla yenik duruma düşen temsilcimiz, arkasından farkı eritse de yenilmekten kurtulamadı. Grupta 3 maçta 2 galibiyette kalan Karşıyaka, bu skorla liderliği 3’te 3 icra eden rakibine kaptırdı. Yeşil-kırmızılı ekip, gruptaki 4’üncü maçında 29 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da gene SIG Strasbourg’u son 16 yarışında yengi sayılarını eşitleyip liderliği yine devralma hedefiyle ağırlayacak.

Karşıyaka’da Asbaşkan İlker Ergüllü, Basketbol Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ve şube yönetimi de Fransa deplasmanında takımın yanında yer aldı. Rhenus Sport Arena’da oynanan karşılaşmada Kaf-Kaf’ı ülkemizin Strazburg Başkonsolosu Bekir Sarp Erzi de yalnız bırakmadı. İzmir’den, Fransa’dan ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden maça gelen ortalama 150 yeşil-kırmızılı yandaş da temsilcimize destek verdi. Öte taraftan Karşıyaka’da sakatığı sebebiyle son 3 maçta vazife yapamayan McCollum, bu karşılaşmayla beraber parkelere de geri döndü.

Karşıyaka maçın ilk 7 dakikasında yalnız Furkan’ın özgür atışıyla tek sayı bulabildi. Ev sahibi, temsilcimizin tutuk kalmış olduğu bu bölümde 18-1’lik seri yakalayıp değişik öne geçti. Carey, McCollum ve Hilliard’la üst üste 9 sayı kabul eden Kaf-Kaf farkı eritmeye başladı. McCollum’un son saniye üçlüğüyle ilk periyot 25-17 sonuçlandı. İkinci periyodun başlangıcında temsilcimiz skoru 34-32’ye getirip farkı 2 sayıya kadar indirdi. Bu dakikadan sonrasında 12’ye 2’lik seri yakalayan Strasbourg, soyunma odasına Karşıyaka’nın 10 sayı farkla önünde 44-34 önde girdi. Yeşil-kırmızılıların farkı tekrardan eritme çabalarının sonuçsuz kalmış olduğu üçüncü periyot 64-49 bitti. Pınar Karşıyaka son periyoda Thomas ve Furkan’ın sayılarıyla başlayıp yine umutlansa da arkasından üst üste hücumlardan boş dönünce mağlubiyete razı oldu: 80-65.

SALON: Rhenus Sport
HAKEMLER: Manuel Mazzoni (İtalya), Vladimir Jevtovic (Sırbistan), Blaz Zupancic (Slovenya)
SIG STRASBOURG: Booth 16, Brooks 8, Brown 12, Invernizzi 6, Hooker 16, Maille 7, Akin 6, Pietrus 3, Morency 6
PINAR KARŞIYAKA: Kenan Sipahi 2, Hilliard 8, Martin 15, Vitto Brown 2, Carey 15, Jaylon Brown, McCollum 13, Furkan Haltalı 7, Thomas Akyazılı 3
1’İNCİ PERİYOT: 25-17
İLK YARI: 44-34
3’ÜNCÜ PERİYOT: 64-49

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz