Pınar Karşıyaka’da taraftara bilet müjdesi – Basketbol Haberleri

Geçen sürem yaz döneminde şube başkanıyken oluşturdukları ekip ligde final oynayan  Ergüllü, “Bu sürem takımların lig hazırlıklarının başladığı dönemde yönetime seçilip göreve geldik. Kısa sürede basketbol şubesinin önündeki 50 milyon TL’lik acil ödenmesi ihtiyaç duyulan borç yükünü temizledik. Takıma birikmiş eski maaşlarını yatırıp, cari borç ödemelerinin yanı sıra FIBA’ya ödeme yaparak geçirme yasağını açtık. Yabancı oyuncu takviyelerini yapmış olup transferleri tamamladık. İşe geç başladık fakat kısa sürede iyi yol aldık” dedi.

Ligin ilk haftasında Aliağa Petkimspor’a deplasmanda yenik olan takımın hemen hemen ikinci haftada Euroleague’in en kuvvetli ekiplerinden Fenerbahçe’yi üstün bir oyunla yendiğini dile getiren Ergüllü, “Kadromuz yarı yarıya değişti. Uzayan kurultay süreci sebebiyle transferi geç tamamlayabildik sadece ekip kısa sürede oturuyor. Antrenörümüz Ufuk Sarıca yönetimindeki kadromuzun kalitesine güveniyoruz. Fenerbahçe önünde bunu gördük. Her geçen hafta daha iyiye gideceğiz. Bu hafta deplasmanda geçen sürem finalde karşılaştığımız Anadolu Efes’ten de rövanşı almak istiyoruz. 17 Ekim Salı günü evimizdeki Oostende maçıyla başlayacağımız Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de gene finalleri hedefliyoruz” diye konuştu.

PINAR’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Basketbol takımının 25 senelik isim sponsoru Yaşar Tüm ortaklık’in bu sürem yükselttiği sponsorluk bütçesiyle her zamanki benzer biçimde kulübün yanında bulunduğunu vurgulayan Karşıyaka Asbaşkanı İlker Ergüllü, “Sponsorumuzun desteği ve şube yönetimimizin de katkısıyla oyuncularımıza son maaş ödemelerini de yaptık. Şu an takımda mali, yönetimsel ve sportif olarak herşey yolunda gidiyor. Takımımız, taraftarımız, camiamız, sponsorumuz ve yönetim olarak hep beraber son topa kadar savaşım edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİLET FİYATLARI DÜŞÜYOR

“Fenerbahçe maçının bilet fiyatlarıyla ilgili taraftarımızından gelen eleştirileri ve talebe bileti taleplerini yakından takip ettik” diyen Ergüllü, açıklamalarını, “Maalesef tüm biletler satılmış olduğu için o maçın özelinde taraftarımızın taleplerine cevap veremedik. Yönetim kurulumuzla beraber bundan sonraki maçlarda uygun çözümler yaratacağız. Sürem içinde talebe taraftarlarımıza ilave destek sunar de sağlayacağız. Devamlı olduğu benzer biçimde takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımızla omuz omuza yeni hedeflere koşacağız. Onların desteğiyle bu ekip gene finallerin talibi olacak” cümleleriyle noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz