Fenerbahçe’nin yeni transferi için Obradovic’ten olay çıkış! – Basketbol Haberleri

Partizan Başantrenörü Zeljko Obradovic, eski ekibi Fenerbahçe Beko’ya transferi vaka yaratan Yam Madar’ın ayrılış sürecinin bilinmeyenlerini deklare etti.

YENİ KURAL BİZE YARADI

FENERBAHÇE AÇIKLADI, ORTALIK KARIŞTI
Dimitris Itoudis yönetimindeki Fenerbahçe Beko’nun Yam Madar transferi sonrası ortalık karıştı. Sarı-lacivertlilerin genç oyun kurucuyu ekibine kattığını açıklamasının arkasından Partizan’dan yanıt gelmişti.

Fenerbahçenin yeni transferi için Obradovicten olay çıkış

PARTIZAN’DAN CEVAP GELDİ
Fenerbahçe’nin transferi resmen duyurmasının arkasından Sırp kulübünden ortalığı karıştıracak bir izahat geldi. Partizan’ın resmi web sitesinden gösterilen yazıda Yam Madar’ın sözleşmesinin tek taraflı feshinin mümkün olmadığı belirtilirken, hala oyuncunun kendi bünyelerinde olduklarını açıkladılar.

‘BU FUTBOLUYLA…’

ITOUDİS, OBRADOVİC’LE KONUŞTUĞUNU SÖYLEMİŞTİ
Fenerbahçe Beko başantrenörü Itoudis geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada Yam Madar transferi için Obradovic ile görüştüğünü ve özgür durumda olan bir oyuncuyu aktarma ettiklerini dile getirmişti. Fenerbahçe’nin eski başantrenörü Obradovic’ten Yam Madar için vaka bir izahat geldi.

KARTAL’DAN SÜRPRİZ KARAR

OBRADOVİC: VERİLEN SÖZ BENİM İÇİN DAHA ÖNEMLİ
Eurohoops’ta yer edinen habere nazaran Nedeljnik’e röportaj veren Partizan’ın başarıya ulaşmış koçu Zeljko Obradovic, olaylı şekilde Fenerbahçe Beko’ya aktarma olan Yam Madar hakkında konuştu. “Verilen söz benim için sözleşmeden daha mühim… Geçen sezonun sonunda oyuncularla oldukca açık bir halde konuştuk. Onlara kulübün kime ne sunabileceğini açıkça söyledik. Bu da Kevin, Zach, James, Balsa ve Aleksa’ya sözleşmelerini uzattıkları için kamuoyu önünde teşekkür etmek için ideal bir fırsat. Ayrılan oyuncular ayrılık sebeplerini açıkça söyledi.

Fenerbahçenin yeni transferi için Obradovicten olay çıkış

Matthias Lessort mükemmel finansal teklifler aldığını ve bu tarz şeyleri karşılayamadığımız için ayrılmaya karar verdiğini söylemiş oldu. Yeterince makul bir sebep. Dante Exum NBA’e geri dönmek, orada yine şansını tecrübe etmek istedi ve ona bolca talih arzuluyorum. Bu oldukça adil. Papapetrou evine dönmek için muhteşem bir teklif aldı ve bunun onun en büyük dileği bulunduğunu söylemiş oldu. Bunda da problem yok. Sadece Yam Madar söz mevzusu olduğunda, her şeyin samimi bulunduğunu söyleyemem”

İTALYANLAR YAZDI

‘ÖZEL OLARAK GELDİ’
“Vaka şöyleki gelişti: Benimle konuşmak için Tel Aviv’den hususi olarak geldi. Evimin yakınındaki bir kafede ortalama iki saat oturduk ve gelecek planları hakkında konuştuk. Hiçbir noktada oynama süresi, planları, minnettarlığı yada kaydettiği ilerlemeden başka bir şey konuşmadı. Böylece yollarımızı ayırdık ve ben de koçluk kliniğine gittim.”

‘PARADAN BAHSETTİ’
“Fazlaca uzun sürmedi, Madar beni aradı ve paradan bahsetti. Sözleşmeden memnun olmadığını söylemiş oldu. Görüşmemizde niçin paradan bahsetmediğini sorduğumda, kendisine yeterince ödeme yapılmadığını yeni fark ettiğini söylemiş oldu. Ona kimin tavsiyede bulunduğuna kesinlikle girmeyeceğim, sadece görüşmemizden sonrasında birisinin onun aklına girmiş olduğu açık.”

Fenerbahçenin yeni transferi için Obradovicten olay çıkış

“Kalitesi ve kaydettiği ilerleme ne olursa olsun, onu öteki yaşıtlarından ayırmak istemediğimi söyledim, onu tanınmayan bir oyuncuyken aldığımızı ve yerinin oldukca mühim olduğu bir gelecek planı yaptığımızı hatırlattım. Ona söyleyecek başka bir şeyim kalmadığını fark ettiğimde, kendisini Zoran Savic’e yönlendirdim ve mevzu olduğu benzer biçimde sonlanmış oldu”

Fenerbahçenin yeni transferi için Obradovicten olay çıkış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz