Fenerbahçe, FIBA Süper Kupa’yı başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyelerine götürdü – Basketbol Haberleri

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Odası’nda gerçekleşen ziyarette başkan Ali Koç ve genel yazman Burak Çağlan Kızılhan ile yöneticiler Mustafa Kemal Danabaş, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, İlker Dinçay ve Can Gebetaş, oyuncular ve teknik heyeti kutlama ettii

Fenerbahçe Hanım Basketbol Ekibi’ndaki her oyuncunun yaptıkları işten keyif aldığını, ilinti hissettiklerini belirten Ali Koç, şunları kaydetti:

“Futbol takımımızın dün meydana gelen görkemli galibiyetinin peşinden bugün gene bir görkemli takımımız ve kazandıkları Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk hanım basketbol Süper Kupası’nı yönetim kuruluna takdim etmeye geldiler. Hanım basketbol söz konusuysa sürekli kupalar geliyor fakat bu oldukça oldukça mühim bir kupa. Niye mühim bir kupa? Zira hem ilk olması hem de Cumhuriyetimizin 100’üncü senesinde ilk olması ve bu ilki Fenerbahçe’nin başarmış olması… Şansımız yaver gitseydi ilk EuroLeague’i biz getirecektik fakat bir sürü finalde şansımız tutmadı. Yöneticimiz Mustafa Kemal Danabaş’ın, Genel Menajerimiz Arzu Özyiğit, Başantrenörümüz Valeria Garnier ve kaptanın huzurunda takıma şahsım, yönetim kurulum ve tüm camiamız adına oldukça oldukça teşekkür ediyorum. Ne kadar teşekkür etsek de azdır. Fakat şunu da söylemek isterim; burada gördüğünüz oyuncularımız içinde 3’ü WNBA’e bitirip derhal geldiler ve bu ekip ruhunu gösteriyor. Şampiyonluk aslına bakarsak soyunma odasından geçer. Burası topyekün bir ekip olmuş, tam bir ekip. Kaptanımızın huzurunda tüm takıma başarılar arzuluyorum. İnşallah geçen seneki çok büyük performansı bu yıl de devam ettirebiliriz. Buralara gelmek zor, kalmak daha da zor. EuroLeague’de grubumuz zor, kolay değil. Sezona da zor iki maçla başladık. Şu ana kadar Süper Kupa ile beraber 5’te 5’le gidiyoruz. Adam basketbolda da hep kazanıyoruz, aynı şekilde futbolda da kazanıyoruz. Tanrı yolumuzu hep açık etsin. Bugüne dek oldukça güçlük yaşadık. Bundan sonrası daha berrak bir gidişat olsun diye diliyoruz. Canıgönülden kaptanı ve tüm ekibi bir kez daha kutlama ederim. Kupa basketbol müzemizdeki yerini alacak.”

MUSTAFA KEMAL DANABAŞ: BU TAKIMLA GURUR DUYUYORUM

Fenerbahçe Kulübü’nün Basketbol Şubesinden Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, sarı-lacivertli oyuncuların etkili performansından dolayı söylenecek oldukça fazla sözün olmadığını belirterek, “Bu ekip için konuşacak oldukça fazla bir şey yok. Bu ekip birbirinden kıymetli ve karakterli oyunculardan kurulu. Bu ekip sahada süper ötesi konuşuyor ki biz bir tek kenarda oturup gururla bu ekibi seyrediyoruz. Hepsinin alın terine sıhhat. Ben bu yıl sakatlıklardan uzak, geçen senenin tekrarı, tüm kupaları alacağımız görkemli bir sürem arzuluyorum. Ek olarak kulübümüzün tüm branşlarına tüm kupalarını alacağı mükemmel bir sürem arzuluyorum. Bu takımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

ARZU ÖZYİĞİT: TEK HEDEF HER KULVARDA ŞAMPİYON OLMAK

Fenerbahçe Hanım Basketbol Ekibi Genel Menajeri Arzu Özyiğit ise şu şekilde konuştu:

“Benim için evimizde düzenlenen Final Four’u yitirmiş olmak oldukça zor bir andı. Fenerbahçe’de kendimi başarısız hissettiğim bir andı. Başkanımızdan müsaade istedim, Başkanımız da ‘Fazlaca üzüleceksin, biz bu kupayı alana kadar deneyeceğiz’ dedi. Kendisine oldukça teşekkür ediyorum. Netice olarak bu tarz şeyleri yaşamak mükemmel. Verdiğimiz tüm emeklere değdi. Tüm teknik ekibe de teşekkür ediyorum. Oyuncularımla devamlı gurur duyuyorum. Biz müthiş bir teknik ekibe sahibiz. Yaptıkları işten ve Fenerbahçe’ye bağlılıklarından oldukça mutluyum. Hep birlikte bunu yaşamış olmak her şeyin ötesinde fakat bizim için tek bir hedef olabilir, Fenerbahçe olarak her kulvarda şampiyon olmak. Bu bizim için bir başlangıçtı, ümit ederim bundan sonraki tüm kupaları da 100’üncü yıl bitmeden almaya devam ederiz ki bizim için 100’üncü, 200’üncü, 300’üncü yıl fark etmez Fenerbahçe devamlı daim olacaktır.”

VALERIE GARNIER: ÇOK GURURLU VE ONURLUYUZ

Başantrenör Valerie Garnier, “Süper Kupa’yı Türkiye’ye ilk getiren ekip olmak bizim için oldukça önemliydi. Bundan dolayı oldukça gururlu ve onurluyuz” dedi.

ALPERİ ONAR: BİRLİKTE MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ekip kaptanı Alperi Onar oldukça mutlu bulunduğunu aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü senesinde EuroLeague’ten sonrasında Süper Kupa’yı da Türkiye’ye getirdik. Süper Kupa’yı Türkiye’ye getiren ilk ekip olmak inanılmaz gurur verici. Tüm ekip arkadaşlarımıza, staffımıza, Başkanımıza, Yöneticilerimize her insana teşekkür ediyorum. Bu takımın parçası olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Ekip dostlarımla gurur duyuyorum, şundan dolayı aramıza geç katılanlar oldu. Sürem başı sıkıntılı geçti fakat her şeye karşın birlikte kaldık ve kupayı kazandık. Önümüzde oldukça uzun bir yol var: Türkiye Kupası, EuroLeague, Lig şampiyonluğu. Beraber savaşım etmeye devam edeceğiz.”

Fenerbahçe Hanım Basketbol Ekibi Genel Menajeri Arzu Özyiğit, başantrenör Valerie Garnier ve ekip kaptanı Alperi Onar, başkan Ali Koç ve Basketboldan Görevli Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş’a imzalı forma armağan etti. Ziyaret çekilen toplu fotoğrafla sonlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz