Anadolu Efes’ten Shane Larkin açıklaması! – Basketbol Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin’e verilen 5 maçlık cezayı onadı. Alınan bu karar sonrası Larkin’in Türkiye Ligi’ndeki yerli statüsü geçerliliğini yitirmiş oldu. Öte taraftan Anadolu Efes, bu karar hakkında çarpıcı sözler kullandı.

OLİMPİYAT ÖN ELEMELERİ’NDE FORMA GİYMEDİ

A Ulusal Adam Basketbol Takımımız, 2024 Olimpiyatları Ön Eleme Turnuvası’nın İstanbul ayağında savaşım etti. NBA’deki ulusal oyuncularımızdan Cedi Osman’ın da katılmadığı kadroda devşirme adlar Shane Larkin ve Scottie Wilbekin de katılım göstermemişlerdi. Ön eleme turnuvasında finale kadar gelen Ulusal Takımımız, finalde Hırvatistan’a yenik olarak elemelerde savaşım etme şansını kaybetmişti.

CEZA VERİLMİŞTİ

A Ulusal Adam Basketbol Takımımızın 2024 Olimpiyat Ön Elemeleri Turnuvası’nda İstanbul’da verdiği mücadelede takımda olmayan devşirme oyuncular Shane Larkin ve Scottie Wilbekin için Türkiye Basketbol Federasyonu 5 müsabakadan men ve 90 bin TL para cezası vermişti.

Anadolu Efesten Shane Larkin açıklaması

CEZA ONANDI 

Anadolu Efes, Shane Larkin’in almış olduğu cezanın Tahkim Kurulu tarafınca onaylandığını deklare etti.

‘ŞAMPİYONLUK HAVASI’

İşte Anadolu Efes’in toplumsal medyadan yapmış olduğu izahat:

Anadolu Efes Spor Kulübü, Türk basketboluna senelerdir başarı ve özveriyle hizmet etmiş, yetiştirdiği sporcular ve savaşım etmiş olduğu kulvarlardaki başarılarıyla Türk basketbolunun yurt içi ve yurt dışındaki öncü kulüplerinden biri olmuştur.

Ulusal Takımımız, tüm kulvarlardaki rekabetçi tablo içinde dahi Kulübümüz için her daim öncelikli olmuş; Kulübümüzün menfaatlerine ters düşen takvim çakışmalarında dahi Ulusal Takımımızla ilgili mevzulara Kulübümüzce azami itina ve özveri gösterilmiş, destek sağlanmıştır.

Ulusal Takımımızın yaz dönemindeki Olimpiyat Elemeleri hazırlık kampında ve devamındaki eleme maçlarında, sporcumuz Shane Larkin ile ilgili her insanın malumu olan süreç yaşanmıştır. Sporcumuz Shane Larkin, kendisinden talep edilen tarihte hazırlık kampına katılmış, yaşamış olduğu sakatlıkla ilgili yetkililere data vermiş ve Ulusal Ekip doktorları tarafınca istenen sıhhat kontrollerine girmiştir. Meydana getirilen sıhhat kontrolleri neticesinde dizinde tespit edilen kemik ödemi sebebi ile Ulusal Takımımızın maçlarında yer alamamıştır. Sporcumuzun dizinin durumu ile ilgili MR neticeleri ve hekim raporları, ilgili mecralara zamanında ve doğru iletişimle bildirmiş olmasına karşın sporcumuz Türkiye Basketbol Federasyonu tarafınca oldukça ağır bir cezaya çarptırılmıştır.

Sporcumuzun almış olduğu ceza, hem kendisini hem de Kulübümüzü derinden etkilemiştir. Takımımızın sürem planlaması, kadro dengesi ve bütçe yapısı, bu ceza sebebiyle telafisi mümkün olmayan ağır bir darbe almıştır. Türk Basketboluna sayısız oyuncu yetiştiren, her yıl her yaş kategorisinde Ulusal Takımlara oyuncu elde eden ve uzun senelerdir A Ulusal Takımımıza en oldukca sporcuyu gururla gönderen ekiplerden kabul edilen Kulübümüz, bu süreçte en oldukca ziyan olan taraf olmuştur.

Yaşanmış olan bu sürecin peşinden, Kulübümüzce meydana getirilen hukuki müracaat sonucunda mevzuyu değerlendiren Spor Tahkim Kurulu’nun da sporcumuza verilen cezayı onayladığını bugün itibarıyla üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Tüm bunlara karşın, bundan sonraki tüm turnuva ve organizasyonlarda Ulusal Takımımızı yukarıya taşıyacak adımlara ve planlara, Anadolu Efes Spor Kulübü olarak her zamanki desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kulübümüzün ve sporcumuzun hiçbir şekilde hak etmediğini düşündüğümüz bu cezanın takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Saygılarımızla,”

BONSERVİSİ ALINACAK MI?

Anadolu Efesten Shane Larkin açıklaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz