Ömer Onan: Hayatınızda bir spor dalı mutlaka olsun – Basketbol Haberleri

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü‘nün her ay düzenlemiş olduğu “Spor Söyleşileri” programının dün akşamki konuğu, eski ulusal basketbolcu Ömer Onan oldu. Ulusal takımın ve Fenerbahçe’ni efsanesi olan Onan, basketbolcu yaşamını ve başarı hikâyelerini bu hususi programda gençlerle paylaştı. Onan programın sonunda gençlerin sorularını da yanıtladı.

ÖNEMLİ OLAN SEVDİKLERİ BRANŞI BULMALARI.
Gençlere futbolculukla başlayıp basketbolu seçtiğini özetleyen Onan, “Hangi branş olduğu mühim değil, hayatlarında bir spor dalı ne olursa olsun olsun. Bu süreçte ailelerin de destek vermesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

HAYATIMDA İZ BIRAKAN TAKIM 2010 MİLLİ TAKIM KADROSUYDU.
“Kariyerinizde en zevk alarak oynadığınız oyuncu kim oldu?” sorusuna yanıt veren Ömer Onan, “Doğal ki çalıştığım değişik koçlar ve değişik oyuncu grupları oldu. Bu ülkenin evladı olarak, Ulusal Ekip’ın formasını terlettim, o yüzden Türkiye’ye ve bende de iz bırakan 2010 Dünya Şampiyonasında İkinci olan Ulusal Ekip ekibi oyuncularıyla oynamak oldukça keyifliydi. Bireysel olarak da Hidayet Türkoğlu diyebilirim.” dedi.

HAZIRLIK DÖNEMİ BİZİM İÇİN İYİ GİTMİYORDU
2010 Şampiyonasının hazırlık sürecinde iyi başlamadıklarını söyleyen Ömer Onan, “Hazırlık sürecinde oldukça maç kaybettik, o dönem medya bizi oldukça eleştiriyordu. Grubumuzda bulunan Yunanistan takımıyla maçımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmişti. O hususi günde onları yenerek inanmaya başladık. Sonucunda ise Dünya İkincisi olduk.” dedi.

Ömer Onan: Hayatınızda bir spor dalı mutlaka olsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz