Çağdaş Bodrum Spor’un salon belirsizliği sona erdi – Basketbol Haberleri

İç saha maçlarını oynadığı Bodrum Spor Salonu’nun izleyici kapasitesi Süper Lig kriterlerini karşılamayan Bodrum temsilcisinin verdiği kapasite artırımı taahhütüne karşın maçlarını ilçede yapmasına onay çıkmadı. Modern Bodrum, bu sürem iç saha maçlarını Muğla’nın merkez ilçesi Menteşe’de bulunan Menteşe Spor Salonu’nda oynayacak. 

Modern Bodrum Spor’un iç saha maçlarının Menteşe’de oynanması kararının peşinden Genel Sekreteri Mehmet Göktürk Aslan izahat yapmış oldu. “Üzülerek belirtmek zorundayım ki bu yıl ev sahibi olduğumuz karşılaşmalarımızı Muğla Menteşe Spor Salonu’nda oynamak durumundayız” diyen Aslan, “Geçtiğimiz yıl Süper Lig’e yükselmemizin kesinleşmesinin derhal peşinden salon tadilat projemizi hazırlayıp yetkili mercilere sunmuş olmamıza karşın zelzele, seçim ve benzeri gündemler sebebiyle inşaat izinlerinin alınması süreci uzamıştır. Bu gelişmelerin üstüne Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde girişimlerde bulunarak bu yıl maçlarımızı Bodrum’da oynayabilmek için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Hatta Süper Lig’de yer edinen derhal tüm rakiplerimizin dahi maçların Bodrum’da oynanması hususunda bizlere destek vermesine karşın Türkiye Basketbol Federasyonu salonumuzun izleyici kapasitesi sebebiyle maçlarımızın Bodrum’da oynanmasına vize vermedi” diye konuştu.

Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını dile getiren Aslan şu şekilde konuştu:

“Her zamankinden daha büyük bir azimle bu yıl elimizden en iyisini yapmak için çalışacağız. Bodrumun ekibi olarak artık tüm ilimizi temsil etme sorumluluğunu taşıyoruz. Tüm Muğla ve ilçelerimizin desteğini takımımızdan esirgemeyeceğine eminiz. Muğla ve tüm ilçelerimizdeki taraftarlarımızı yakında satışa çıkacak kombine biletlerimizi almaya çağrı ediyoruz. Hep birlikte Bodrum’u Basketbol şehri hayata geçirmeye kararlıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz