Anadolu Efes koçu Erdem Can’dan oyuncusuna: Sen beni Ergin Ataman mı sandın! – Basketbol Haberleri

Yeni sezona hazırlık kapsamında oynanan Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka maçında gerilmiş bir mola yaşandı.

4’TE 4 OLDU

‘SEN BENİ ATAMAN MI SANDIN TERBİYESİZ!’

Nirvana Cosmopolitan’ın ev sahipliğinde düzenlenen hazırlık turnuvasında Anadolu Efes’in yeni başantrenörü Erdem Can, maç içinde istediklerini yapmayan oyuncusu Erten Gazi’ye oldukça sinirlenerek mola aldı. Can, genç oyuncu yanına gelirken ‘Sen beni Ergin Ataman mı sandın, terbiyesiz’ diye bağırdı.

CLYBURN TEPKİ GÖSTERDİ

Peşinden oyuncusunun benchte de oturmasını istemeyen Can’a, sakatlığı sebebiyle kadroda bulunmayan ve mücadeleyi kenardan izleyen takımın tecrübeli isimlerinden Clyburn tepki göstererek Erten’e bu şekilde davranmayacağını savundu.

‘BİZDEN ÜMİDİ KESMEYİN’

Bu ikili içinde da kısa sureli bir münakaşa yaşanırken, dönem içinde Erdem Can ile Clyburn bir süre saha kenarında konuştu. Yaşananların arkasından Erten Gazi, ikinci yarıda da sahaya çıktı ve mühim süreler aldı. 

Anadolu Efes koçu Erdem Candan oyuncusuna: Sen beni Ergin Ataman mı sandın

ERDEM CAN GÖREVİ ERGİN ATAMAN’DAN DEVRALMIŞTI

Turk Telekom’un başlangıcında oldukça iyi bir sürem geçiren Erdem Can, Anadolu Efes’te görevi, lacivert-beyazlı ekiple 2 Euroleague şampiyonluğu yaşayan Ergin Ataman’dan devralmıştı.

1923 DETAYI

Erdem Can 2012-2021 yılları aralığında Fenerbahçe Beko’da asistan koç görevini üstlendi. 42 yaşındaki koç vazife süresinin 7 sezonun Avrupa basketbol efsanesi Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yapmış oldu.

Anadolu Efes koçu Erdem Candan oyuncusuna: Sen beni Ergin Ataman mı sandın

Erdem Can 2021’de Fenerbahçe’den ayrılınca 2021-2022 sezonunda NBA ekibi Utah Jazz’de koç Quinn Snyder’a asistan koçluk yapmış oldu. Genç koç daha ilkin NBA’in çaylaklar için düzenlemiş olduğu “Yaz Ligi’nde” birden fazla kez vazife almıştı.

Anadolu Efes koçu Erdem Candan oyuncusuna: Sen beni Ergin Ataman mı sandın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz